Wrócili po czterech latach. Mocnym uderzeniem! Pokazali, że rozmowy o sztuce i obcowanie z nią ma sens!
Gobeliny, witraże, prace plastyczne i rzeźby – tak różne formy można nadsyłać na konkurs plastyczny „Odkrywamy talenty”. Inicjatywa Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej jest skierowana do artystów amatorów z niepełnosprawnościami. Prace można składać do 18 listopada 2022 roku.
Krzysztof Matuła, podopieczny Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siedlcach, zajął I miejsce w kategorii Rzeźba Kameralna i Płaskorzeźba w wojewódzkim etapie XX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych".
Podczas tegorocznych Dni Siedlec nie zabraknie ukraińskich akcentów, związanych z napaścią na ten kraj przez Rosję i dramatem milionów obywateli, zmuszonych do emigracji. Wielu znalazło bezpieczne schronienie w naszym mieście.
Sprawdź, co będzie się działo podczas tegorocznych Dni Siedlec! Prezentujemy bogaty program imprez kulturalnych i sportowych.
Siedem lat temu walczył o życie. Dziś „rozbił bank” projektem graficznym, który zachwycił siedlczan.
Na wystawę prac Piotra Goławskiego w galerii CKiS "My tu i teraz" muszę wrócić drugi raz. Dlaczego? Na wernisaż przybyło tyle gości (galeria pękała w szwach), że nie udało mi się obejrzeć wszystkich obrazów, tym bardziej, że artysta udostępnił także segregatory z pracami, które można przeglądać jak książkę.
Po raz pierwszy w Polsce! Ponadczasowa, niezwykle wciągająca wystawa największych dzieł i wynalazków Leonarda da Vinci zagościła w Pałacu Kultury i Nauki, w Warszawie. Ekspozycja będzie dostępna dla widzów do 25 czerwca 2022r.
Z Leszkiem Celejem, dyrektorem Muzeum Ziemi Mińskiej rozmawia Tomasz Markiewicz.
Po raz czternasty na mazowieckie szlaki rusza Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji. Dzisiaj (27 czerwca) Karwana zatrzyma się w Platerowie.
Muzeum Regionalne w Łukowie z okazji jubileuszu 60-lecia istnienia wydało dwie okazjonalne pocztówki.
Od najbliższego poniedziałku, 18 maja ponownie będzie otwarta Galeria Teatralna Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Czyje prace można będzie oglądać?
Artysta Paweł Wąsowski otworzy swoją pracownię dla miłośników sztuki. 14 września o godz. 16.00 będzie można przyjść na spotkanie "jestem po sąsiedzku! Otwarta pracownia Pawła Wąsowskiego".
Marii Kurpik, kurator działu plakatu Muzeum Narodowego w Warszawie, 25 kwietnia o godz. 17.00 opowie na spotkaniu ze słuchaczami Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Galerii DOM o "Historii polskiego plakatu".
"Ciekawe miejsca w Siedlcach - nie tylko dla turystów" to nowy cykl spotkań, organizowanych przez Polski Klub Ekologiczny OM Koło "Podlasie" w Siedlcach, Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach.
Ponad 13 tysięcy osób odwiedziło wystawę "Ars Sacra El Greca", która przez ostatnie trzy miesiące odbywała się w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach. W Siedlcach można było obejrzeć 7 obrazów El Greca.
Galeria DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury
Pomysłowość twórców ludowych nie zna granic. W szopkach, które możemy oglądać na wystawie w Muzeum Regionalnym w Siedlcach, samo tylko Dzieciątko Jezus jest przedstawione na tyle sposobów, że nic, tylko podziwiać zamysły autorów.
Wystawa organizowana jest przez studentów kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w ramach przedmiotu "Wystawiennictwo z elementami reklamy"
Są osoby, które uważają, że kiedy już nadejdzie koniec świata, to będzie wyglądał dokładnie tak, jak go namalował w Kaplicy Sykstyńskiej... rzeźbiarz Michał Anioł. Czemu właśnie tak? Bo Pan Bóg nie będzie w stanie wymyślić nic lepszego...