
Bez poślizgu rozpoczęło się otwarte spotkanie z liderem Platformy Obywatelskiej.
Siedlecki PEC przedstawił wyliczenia, które obrazują jak na portfele sieldczan wpłyną ostatnie podwyżki cen ciepła. Właściciele mieszkań i budynków od połowy lutego będą płacić za ciepło o ok. 16 % więcej niż do tej pory. Jak to się przełoży na portfele?
Od 15 lutego mieszkańcy bloków, a od 1 lutego - pozostali odbiorcy PEC zapłacą więcej za ciepło dostarczane do budynków. Ile wyniesie podwyżka?
Prezes siedleckiego PEC Marzena Komar poinformowała dzisiaj, że taryfy za energię cieplną w Siedlcach pozostają na dotychczasowym poziomie. Jak długo? Nie wiadomo.
Konkurs na najpiękniejsza bombkę z recyklingu organizowany przez Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach został rozstrzygnięty. Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością. Do wykonania swoich bombek wykorzystali m.in. zużyte żarówki, stare gąbki czy sreberka po czekoladach.
Od 15 stycznia br. ma wejść w życie nowa taryfa cen ciepła dla klientów Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach.
Miasto Siedlce złożyło zapotrzebowanie na zakup 1,5 tys. ton węgla dla mieszkańców. Tymczasem spółka PGG poinformowała, że w tym roku otrzyma 324 tony. Kiedy? Nie wiadomo.
Od poniedziałku, 7 listopada w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie można składać wnioski o zakup węgla. Wnioski dostępne są w formie papierowej w MOPR lub w BOI Urzędu Miasta.
Na zakup miału węglowego w sezonie grzewczym PEC wyda 100 mln złotych. Gdyby kupował gaz, wydałby… dziewięć razy tyle. Aż się gorąco robi…
Państwowa spółka PGE Paliwa zwróciła się do prezydenta Siedlec z propozycją, by PEC sprzedawał zajął się dystrybucją węgla wśród mieszkańcow Siedlec. Prezydent odpowiedział, że chętnie, ale postawił warunki.
Pensje pracowników PEC są od kilku tygodni przedmiotem dyskusji wśród siedleckich radnych. Pracownicy przyszli na jedną z sesji i opowiedzieli o niskich zarobkach.
Trwa Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Siedlce w sprawie budowy spalarni odpadów na terenie miasta. Przyszli na nią mieszkańcy, którzy protestują przeciwko realizacji tej inwestycji w pobliżu ich domów.
W najbliższą środę (19 października) odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Siedlce, podczas której radni będą dyskutować nad budową spalarni odpadów przy ulicy Starzyńskiego.
Prawdopodobnie na początku listopada będzie kolejna podwyżka cen ciepła w Siedlcach.
Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach podpisało umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska na finansowanie budowy spalarni śmieci w Siedlcach.
Wczoraj wieczorem odbyło się kolejne spotkanie prezydenta miasta Andrzeja Sitnika z mieszkańcami Siedlec, na której omawiano temat spalarni śmieci, która ma powstac na terenie PEC.
- Jest już możliwość uruchomienia centralnego ogrzewania w państwa obiektach - informuje PEC Siedlce.
- Ta sytuacja jest wywołana sztucznie tylko po to, żeby siać panikę - mówi prezes PEC, Marzena Komar o zarzutach pracowników spółki, że firma nie jest przygotowana do sezonu grzewczego.
- Tak źle w PEC-u jeszcze nie było- mówią pracownicy PEC, którzy przyszli na nadzwyczajną sesję Rady Miasta.
Właśnie rozpoczęła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Siedlce w sprawie sytuacji w dwóch miejskich spółkach: ZUO i PEC.
Dzisiaj odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Siedlce zwołana na wniosek 9 radnych, m.in. PiS i STS.