„Areszt” drużyny Pogoni

2010-11-02 13:59:50 liczba odsłon: 7504

Siedlecka Pogoń wygrała 7:0 wyjazdowy mecz z WMPD Olsztyn. Niewiele jednak brakowało, by nie dotarła o czasie na stadion.

W miejscowości Szczęsne jeden z zawodników źle się poczuł, a że brak pobocza nie pozwalał na zatrzymanie autokaru wjechał on w otwartą bramę Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Wjechać wjechał, ale wyjazd był tuż problemem. Kierownik zamknął bramę pilotem, oskarżając Pogoń o niszczenie kostki brukowej i odmówił jej otwarcia. Dobrze że trener Stanisław Więciorek zatrzymał drużynę w autokarze, a zdał się na policję, której interwencja uwolniła rugbistów z „aresztu”.
Wprawdzie Pogoń przeważała od pierwszych minut spotkania, ale na przyłożenie trzeba było czekać aż do 22 minuty. Po wygraniu rozgrywki autowej drużyna Pogoni związała przegrupowanie zwane maulem i wdarła się na pole punktowe WMPD, przyłożenie zdobył Bogusław Markowski, a udanie podwyższył Sebastian Smoliński. Jak się okazało, były to jedyne punkty w tym meczu, chociaż okazji Pogoni nie brakowało. Szwankowało, niestety, wykończenie akcji. Przeciwnik miał swoje „pięć minut” w końcówce pierwszej połowy, ale siedlczanie wybronili serię karnych bez straty punktów. Udanie w roli kapitana zadebiutował grający na pozycji łącznika ataku Maciej Dzierzanowski. Pogoń czeka teraz nie lada wyzwanie. W najbliższą sobotę, 6 listopada o godzinie 14.00, siedlecki zespół podejmować będzie na Wojskowej 5 warszawską Skrę, lidera tegorocznych rozgrywek I ligi.

30.10.2010 Olsztyn, I liga
WMPD Olsztyn - Pogoń Siedlce 0:7 (0:7)
Punkty: Bogusław Markowski 5 (T), Sebastian Smoliński 2 (C).
Pogoń: Gerard Miałkowski (41 Dawid Rajewski), Emil Purzycki, Sebastian Mróz (48 Paweł Krasuski), Dawid Dybowski, Bogusław Markowski, Grzegorz Muszyński, Paweł Antoszczuk (24 Paweł Narojek, 62 Jakub Czaplicki), Sebastian Smoliński - Wojciech Chromiński (41 Sebastian Krupa) - Maciej Dzierżanowski - Norbert Kargol, Grzegorz Pliszka, Dawid Lorentowicz, Wojciech Romanowski (61 Paweł Rzewuski) - Bartek Nasiłowski. Trenerzy: Stanisław Więciorek i Gerard Miałkowski.

W innych meczach KC Kosmaz Koszalin uległ Skrze Warszawa 13:33 (5:5), a AZS AWF Warszawa przegrał z Czarnymi Pruszcz Gdański 12:13 (5:10)