Końcówka meczu dla Skry

2010-11-09 11:12:15 liczba odsłon: 10816

Jeszcze w 70 minucie, przy wyniku 6:8, była szansa na zwycięstwo z liderem. Końcówka meczu należała jednak do Skry, dwa przyłożenia ustaliły wynik na 6:18.

Pogoń mogła zdobyć przyłożenie już w czwartej minucie, kiedy Bartek Nasiłowski nakrył wykop Skry i tylko metra zabrakło do przyłożenia piłki.  Potem okazje dla Pogoni również były, ale punktów nie udało się zdobyć. Skra natomiast wypracowała jedną okazję w końcówce pierwszej połowy i skutecznie ją wykorzystała, gdy po serii przegrupowań  punkty przyłożył Radosław Tropisz. Goście schodzili na przerwę z 8 punktami przewagi, gdyż wcześniej wykorzystali rzut karny. Po zmianie stron nadal przeważała Pogoń, ale kiedy kolejne karne nie zostały wykorzystane, trener Stanisław Więciorek zdecydował, ze następne będą kopane na bramkę. W 70 minucie, po dwóch kopach Sebastiana Smolińskiego, Pogoń zbliżyła się do lidera, przegrywając tylko 6:8, by ... stracić przyłożenie już w następnej akcji. Nie wszystko jednak było jeszcze stracone. Presji, niestety, nie wytrzymał młody zawodnik Grzegorz Muszyński. Wypowiedziane „brzydkie słowo” kosztowało Pogoń stratę zawodnika, którego sędzia ukarał żółtą kartką. W doliczonym czasie, Pogoń grając w osłabieniu straciła jeszcze jedno przyłożenie. Skra zwyciężyła 18:8, umacniając się na pozycji lidera.

Pogoń Siedlce - Skra Warszawa 6:18 (0:8).
Punkty: Pogoń- Sebastian Smoliński 6 (2PG); Skra- Piotr Chlebus 5 (T), Kamil Matysiak 5 (T), Radosław Tropisz 5 (T), Cyprian Majcher 3 (PG).
Skład Pogoni: Paweł Krasuski (41 Gerard Miałkowski), Emil Purzycki, Sebastian Mróz (53 Dawid Rajewski), Bogusław Markowski, Paweł Narojek (41 Daniel Paczóski), Grzegorz Muszyński, Dawid Dybowski, Sebastian Smoliński - Dawid Lorentowicz - Maciej Dzierżanowski (60 Bartosz Stelęgowski) - Wojciech Romanowski, Norbert Kargol, Grzegorz Pliszka, Wojciech Chromiński - Bartek Nasiłowski. Rezerwa: Jakub Czaplicki, Sebastian Krupa, Paweł Rzewuski. Trenerzy: Stanisław Więciorek i Gerard Miałkowski.
Sędzia: Mirosław Janeczko.
Żółta kartka: Grzegorz Muszyński (Pogoń).

Inne mecze VI kolejki:
WMPD Olsztyn - AZS AWF Warszawa 10:17 (3:14)
RC Kosmaz Koszalin - Czarni Pruszcz Gdański 30:5 (10:5)

6.Kosmaz Koszalin                 5     5     84-131

W najbliższą sobotę, 13 listopada o godzinie 13.30, na boisku przy ul. Wojskowej 5 w zaległym meczu I ligi rugby Pogoń Siedlce będzie podejmować RC Kosmaz Koszalin. (JW.)