Błotne zwycięstwo Pogoni

2010-11-16 09:52:17 liczba odsłon: 4791

Wygrywając bonusowo mecz z RC Koszalin, Pogoń umocniła się w tabeli i wiosną będzie walczyć o awans. Mecz przypominał walkę w błocie, którego na boisku przy ul. Wojskowej było pod dostatkiem.

Od pierwszych minut siedlczanie narzucili przeciwnikowi swoje tempo gry spychając go pod pole punktowe. Mimo przewagi mokra piłka często wypadała zawodnikom i na pierwsze przyłożenie trzeba było czekać do 21 minuty. Po wygranym aucie na pole Kosmazu przebił się Bartosz Stelęgowski i Pogoń objęła prowadzenie 5:0. Jeszcze przed przerwą na pole punktowe gości przedzierali się Bogusław Markowski i Norbert Kargol. Obydwa przyłożenia udanie podwyższył Sebastian Smoliński, ustalając wynik pierwszej połowy na 19:0. Po wznowieniu gry trener Stanisław Więciorek dokonał stopniowo wszystkich siedmiu zmian, wprowadzając do gry głównie juniorów. Jeden ze zmienników, Sebastian Krupa był autorem dwóch kolejnych przyłożeń zdobytych po maulu autowym i akcji skrzydłem, Smoliński dołożył dwa punkty z podwyższenia zmieniając wynik na 31:0. Ostatnie przyłożenie zdobył dla Pogoni Emil Purzycki, który przebił się skrzydłem i już po polu punktowym pobiegł na słupy, a Smoliński bez problemu podwyższył na 38:0. Ostatnie dziesięć minut należało do gości, a Tomasz Zakaszewski ustalił wynik meczu na 38:5.

MKS Pogoń Siedlce - RC Kosmaz Koszalin 38:5 (19:0)
Punkty: Pogoń- Sebastian Krupa 10 (2T), Sebastian Smoliński 8 (4C), Bartosz Stelęgowski 5 (T), Bogusław Markowski 5 (T), Norbert Kargol 5 (T), Emil Purzycki 5 (T); RC Koszalin- Tomasz Zakaszewski 5 (T).
Pogoń: Miałkowski (55 Rajewski), Purzycki, Mróz (55 Krasuski), Markowski, Narojek, Paczóski (41 Żelazowski), Dybowski,  Smoliński - Stelęgowski (60 Czaplicki) -  Lorentowicz -  Kargol (58 Chromiński),  Dzierżanowski, Pliszka (41 Krupa), Romanowski -  Nasiłowski (60 Lotek). Trenerzy: Stanisław Więciorek i Gerard Miałkowski.
Sędzia: Mirosław Janeczko.