Srebro i dwa brązy dla WLKS (galeria)

2011-04-07 12:56:32 liczba odsłon: 41415

W minioną sobotę, 2 kwietnia w hali sportowej Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach. Na macie rywalizowało 78 najlepszych zawodniczek z 30 klubów. Startujące w tych zawodach reprezentantki WLKS Siedlce-Iganie Nowe wywalczyły trzy medale.

Dla kibiców siedleckiej drużyny najbardziej emocjonująca była walka brązowej medalistki Mistrzostw Europy Kadetek, Izabeli Urban (WLKS Siedlce) z Sarą Jezierzańską (Dąb Brzeźnica) o złoty medal mistrzostw w kategorii 51 kg. Niestety, wychowanka Władysława Świętochowskiego po dość trudnej walce przegrała z rywalką z Dębu Brzeźnica, zdobywając srebrny medal. Oprócz Izabeli, na podium zawodów stanęły Katarzyna Olszewska i Dominika Grabarczyk, które wywalczyły brązowe medale w kategorii 44 kg.  Zespół WLKS Siedlce-Iganie Nowe w klasyfikacji drużynowej uplasował się na czwartym miejscu z 32 punktami.

Zawody zorganizował WLKS Siedlce-Nowe Iganie, a pracami komitetu organizacyjnego kierował Tadeusz Strus. Obok organizatorów i sponsorów mistrzostw, w imprezie uczestniczyli wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego Leszek Ciota oraz trener kadry narodowej juniorek Marcin Marcinkiewicz. (ed)