Burmistrz walczy o głosy

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 2011-08-13 09:23:21 liczba odsłon: 6627

Burmistrz miasta i gminy Mordy, Jerzy Wąsowski, wszedł do naszej redakcji z plikiem ulotek w ręku. Jedną z nich wręczył już w sekretariacie. Potem udał się do pokoju dziennikarzy. Zaraz, agitacja przedwyborcza i to jeszcze w redakcji? Absolutnie niedopuszczalna. Zresztą to jakby trochę za wcześnie. Akwizytorom zresztą też dziękujemy.

Odwiedziłem dzisiaj w Siedlcach już chyba wszystkie instytucje – wyjawił burmistrz. – Odwiedziłem Urząd Gminy i wiele innych urzędów. W większości z nich znalazłem poparcie, szczególnie w samorządach. Bo nie możemy zmarnować tej szansy. Musi nam się udać. Sukces jest naprawdę tak blisko. I burmistrz wręczył mi jedną z kolorowych ulotek. Dwójka dzieci bawi się na huśtawce, której podstawę stanowi krem Nivea. A obok treść reklamowa: Chcesz mieć plac zabaw w Mordach? Co masz zrobić? Wejdź na www.nivea.pl, zarejestruj się. Zaloguj się. Codziennie oddaj głos na Gminę Mordy.

I wszystko stało się jasne. Burmistrz „agitował” za tym, aby uzyskać jak największe wsparcie w walce jego gminy o jeden z laurów konkursu Nivea, czyli budowę placu zabaw. Bo samorząd już niemal wita się z gąską, jest już tak blisko. Prawie, prawie, ale ciągle trochę brakuje. A jak wiadomo, „prawie” robi czasem bardzo dużą różnicę.

W tej chwili nasza gmina zajmuje w konkursie 77-78 miejsce – mówi rozemocjonowany szef samorządu. – Do tego, aby zakwalifikować się do premiowanych budową placu zabaw samorządów, brakuje nam zaledwie kilku miejsc. Szukam więc wsparcia, gdzie tylko mogę. Pomoc obiecało nam już kilka samorządów z naszego regionu, które zajmują odległe miejsca w konkursie i nie mają już szans na premię. Ale mogą przecież głosować na nas. Niech plac będzie w regionie. Już go widzę oczyma wyobraźni... Żeby jednak wszystko stało się jawą, trzeba, aby kto tylko może, codziennie oddał głos na naszą gminę. Mieszkańcy są bardzo zaangażowani, ale muszą włożyć na finiszu jeszcze trochę wysiłku. Taka akcja bardzo jednoczy lokalne społeczeństwo.

Burmistrz apeluje nie tylko do mieszkańców swojej gminy, ale rozsyła wici po całym kraju. Wysłał prośby do 25 samorządów, które w pierwszej turze już wywalczyły budowę placu zabaw. Może teraz kliką na Mordy? Gdyby się udało, to plac zabaw powstałby na Placu Zwycięstwa (dawny Skwer Jordana). Dzisiaj formalnie istnieje tam już plac zabaw, ale nadaje się ona raczej do uprawiania survivalu.

Place zabaw, budowane w ramach konkursu, są bardzo nowoczesne i, dzięki specjalnemu podłożu, bezpieczne. Koszt budowy takiego obiektu wynosi około 50 tysięcy złotych. Samorządu nie stać na taki wydatek. Ale my będziemy mieli taki plac, bo potrafimy się zjednoczyć.

Z.JUŚKIEWICZ
Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.