Żeby bułek nie zmniejszali

Łuków

Piotr Giczela 2011-09-14 13:50:26 liczba odsłon: 10248
Pełen asortyment bułek z łukowskiej piekarni PSS „Społem” można kupić w sklepie nr 2 przy ul. Warszawskiej w Łukowie. Fot. PGL

Pełen asortyment bułek z łukowskiej piekarni PSS „Społem” można kupić w sklepie nr 2 przy ul. Warszawskiej w Łukowie. Fot. PGL

Mieszkańcy Łukowa, a przede wszystkim smakosze tradycyjnego pieczywa z piekarni PSS „Społem”, uderzyli na alarm. – Dzisiaj chciałem kupić normalną bułkę, tymczasem była ona o połowę mniejsza, chociaż jej cena pozostała nie zmieniona – napisał Andrzej, jeden z członków niedawno utworzonej na Facebooku grupy „Civitas Lukoviensis”.

Wszystko drożeje. Jedni podnoszą cenę, inni zmniejszają produkt przy zachowaniu dotychczasowej ceny.W sprzedaży są coraz mniejsze bułki, ale trudno mieć pretensje do piekarzy – zauważył inny członek „CL”, Adam. Natomiast Beata sugerowała, że sukces gospodarczy lub plajta zależą przede wszystkim od... wielkości dziurek. M. in. od wielkości dziurek w bułkach powodowanych przez spulchniacze.

Gdzie się podziały normalne, tradycyjne łukowskie bułki? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu „TS”. (pgl)
Komentarze (12)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.