Siedleccy weterani grali w Pradze

Mirosław Buczek 2012-10-16 11:37:54 liczba odsłon: 2309

Drużyna polskich rugbystów-weteranów z zawodnikami WFS Siedlce przebywała w Pradze. Polacy wygrali 15 : 5 z Old Boys Praha, obejrzeli mecz FIRA Czechy - Polska i zwiedzili jedno z najpiękniejszych miast Europy.

Zmiany w komunikacji miejskiej Pragi spowodowały, że polski zespół dotarł na boisko Old Boys Praha pół godziny przed meczem. Czasu starczyło na rozgrzewkę, ale zabrakło go na przećwiczenie kilku stałych fragmentów, przez co gra w pierwszej odsłonie wyraźnie się nie kleiła. W końcówce przyłożenie, po kontynuacji młynem, zdobył Adam Sawicki, ale w ostatniej minucie próba wyprowadzenia ręką piłki z pola punktowego zakończyła się jej upuszczeniem. Pierwszy rzucił się na nią Czech wyrównując wynik na 5 : 5. Po przerwie Polacy wyszli na boisko bardziej skoncentrowani, zdominowali gospodarzy i przeważali do ostatniej minuty spotkanie. Przyłożenia zdobyli, po indywidualnych rajdach ze środka boiska, Tomasz Knap i Marcin Baraniak, ustalając wynik na 15 : 5. Po meczu Czesi żałowali, że nie zgodzili się na przepis zabraniający biec z piłką ponad 20 metrów, choć, jak przyznali, właśnie tak chcieli wygrać z Poland Veterans. W drużynie zagrało 19 zawodników z siedmiu klubów. Siedmiu graczy WFS sprawiło, że Miejski Klub Rugby w Siedlcach był najliczniej reprezentowanym klubem. W czasie tradycyjnej „trzeciej połowy” siedlczanie dostali m.in. zaproszenie na 12 European Golden Oldies Rugby Festival organizowany w Pradze w czerwcu przyszłego roku.

Następnego dnia wszyscy pojechali do Rican dopingować reprezentację Polski seniorów w otwierającym sezon 2012/2014 meczu z Czechami. Biało-czerwoni stworzyli wspaniałe widowisko, zwyciężając gospodarzy 29 : 3. W meczu zagrało dwóch wychowanków siedleckiej Pogoni: Kamil Bobryk i Adrian Chróściel, a także obecnie w niej grający Tomasz Gasik.

Poza doznaniami sportowymi siedlczanie mieli dużo czasu na zwiedzanie Pragi, która szczególnie w nocy wprawia w zachwyt. Widok z Mostu Karola na iluminowane Hradczany jest zaliczany do najpiękniejszych w Europie.

Weterani Miejskiego Klubu Rugby zakończą sezon 3 listopada, gdy przed meczem Polska – Niemcy w Gdańsku zagrają z Lechią i Ogniwem Sopot.

05.10.2012 Praga, towarzyski

Old Boys Praha - Poland Veterans 5 : 15 (5 : 5). Punkty: Adam Sawicki 5, Tomasz Knap 5, Marcin Baraniak 5.

Gracze MKR w Poland Veterans: Krzysztof Belowski, Leszek Koprowski, Andrzej Kosyl, Mariusz Krzyszczak, Wojciech Plichta, Jacek Wierzbicki, Bartosz Zagalski. Kapitan: Janusz Wilk. (JW)