Coś jest nie tak!

Siedlce

2013-07-05 12:58:28 liczba odsłon: 5177

Sołtys zapewniał nas, że po wprowadzeniu uchwały śmieciowej na pewno nie będziemy płacili więcej za wywóz śmieci. Tymczasem to, co zrobił nasz wójt Bieniek, to rozbój w biały dzień.

Przed wprowadzeniem w życie uchwały śmieciowej PUK co 2 tygodnie odbierał ode mnie śmieci, ze 120-litrowych pojemników. Oczywiście, były to śmieci niesegregowane. Co kwartał płaciłem za tę usługę 70 zł 26 gr.

Po wprowadzeniu uchwały śmieciowej mam płacić 7 zł za śmieci segregowane i 11 za niesegregowane. Jesteśmy 6-osobową rodziną. Kwartalnie mamy więc teraz płacić za śmieci segregowane 126 zł, a za niesegregowane 198 zł.

Moje rozgoryczenie jest tym większe, że opłaty te są - tak samo jak dotychczas - za tę samą wiekość pojemników i tę samą częstotliwość ich opróżniania. I mam je uiszczać tej samej firmie, PUK-owi.

Chcę rozwiązać umowę na wywożenie śmieci na nowych zasadach. Byłem w PUK-u - odesłano mnie do Urzędu Gminy. Tutaj usłyszałem, że umowy rozwiązać nie mogę... To ja się pytam: co mam / mogę zrobić? Bo takich pieniędzy nie mam zamiaru wydawać.

Komentarze (28)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.