Miński Himilsbach, Kaczorowski i Kaczyński

Mińsk Mazowiecki

Bożena Nowotniak 2014-01-27 00:35:01 liczba odsłon: 4289
Strona burmistrza Mińska Mazowieckiego z Facebooka.

Strona burmistrza Mińska Mazowieckiego z Facebooka.

„Właśnie wpłynął do mnie projekt uchwały w sprawie usytuowania na Skwerze Prezydenta Kaczorowskiego popiersia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Z taką inicjatywą wystąpili radni PiS (m.in. Robert Ślusarczyk, Maciej Cichocki) oraz Michał Góras. Co sądzicie o tym pomyśle?” – zapytał burmistrz Marcin Jakubowski swoich facebookowych znajomych (1.686 osób). W dyskusji sprowokowanej tym pytaniem wzięła udział m.in. poseł Krystyna Pawłowicz.

Burmistrz Mińska Marcin Jakubowski często przeprowadza szybkie internetowe sondaże wśród mieszkańców. Ma liczne grono znajomych, głównie mińszczan, na swoim profilu na Facebooku. Nierzadko odpowiada także na pytania zadawane mu na portalu Wirtualny Mińsk Mazowiecki. Od czasu uruchomienia tej strony, Jakubowski udzielił już około 350 odpowiedzi. Kiedy więc wpłynął do Rady Miasta projekt uchwały, by w Mińsku postawić popiersie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, burmistrz od razu zapytał, co o tym sądzą mieszkańcy.

– Nie chciałem rozpętać burzy. Pytania na różne tematy zadaję internautom od dawna, od czasu kampanii wyborczej. Jest to sposób na prowadzenie dialogu z mieszkańcami. Nie sądziłem, że moje pytanie i odpowiedzi wraz z komentarzami zostaną zacytowane na stronie blogpublika.pl czy na portalu Onet.pl. i że wywoła ono tak wiele komentarzy – stwierdza.

W internecie pytanie burmistrza skomentowała m.in. poseł Krystyna Pawłowicz z PiS: – Takiego działania burmistrza Jakubowskiego należało się spodziewać. Umieścił informację o tym w internecie, którym jak wiadomo posługują się przede wszystkim ludzie młodzi, którzy są najczęściej negatywnie nastawieni do prawicowej partii przez różnego rodzaju media lewackie, jak TVN czy Telewizja Publiczna. Na pewno wykazał swoją małość i pokazał w sposób lekceważący, że jest burmistrzem tylko sympatyków Platformy Obywatelskiej – pisze poseł Pawłowicz. [...] Bono

Cały artykuł można przeczytać w papierowym i e-wydaniu „TS” nr 3.

Zostało Ci do przeczytania 79% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 3/2014:

Komentarze (18)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.