Nie ma świętych krów!

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2014-06-19 06:00:21 liczba odsłon: 8429
Antoni Józwowicz, prezes ZUO w Siedlcach. Fot. J. Mazurek

Antoni Józwowicz, prezes ZUO w Siedlcach. Fot. J. Mazurek

Zanim zgodził się przyjąć propozycję, postawił dwa warunki. Po pierwsze: zarząd ma być jednoosobowy, po drugie:... nie ma świętych krów!

– Te warunki mi zagwarantowano, więc... jestem – mówi Antoni Józwowicz, nowy prezes Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach.
Rzeczywiście, jest tak, jak mu obiecano: przez lata ZUO miało dwuosobowy zarząd, obecnie jest tylko prezes...

Drugi warunek odnosi się do ekonomicznego stylu zarządzania firmą.
– Nie ma świętych krów, czyli mam pełną dyspozycyjność w stosunku do ludzi. Jeśli uznam, że kogoś trzeba zwolnić to zwolnię, przy czym przynależność partyjna bądź inne pozamerytoryczne kwestie nie mogą mieć na tę decyzję wpływu. Liczy się tylko ocena pracy, kwalifikacji i to, czy ktoś jest dla firmy potrzebny. Jeśli nie, to tniemy koszty.

Zostało Ci do przeczytania 82% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 24/2014:

Komentarze (12)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.