Zafascynowany Topazem

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2015-02-28 16:50:42 liczba odsłon: 6610
fot. J. Mazurek

fot. J. Mazurek

Mariusz Orzełowski rezygnuje z urlopu bezpłatnego i pracy w Centrum Kultury i Sztuki. Prezydent Siedlec wystąpił do ministra kultury o możliwość powołania nowego dyrektora bez konkursu.

Ta informacja zaskoczyła wszystkich. Były dyrektor CKiS Mariusz Orzełowski, obecnie wiceprzewodniczący Rady Miasta, rezygnuje z urlopu bezpłatnego i z pracy w placówce. Przypomnijmy, że Mariusz Orzełowski, przyjmując mandat radnego, musiał zrezygnować z kierowniczej funkcji w instytucji podległej samorządowi. Zdecydował się na bezpłatny urlop na czas pracy w samorządzie. Jednocześnie przyjął posadę szefa marketingu w sieci Topaz.

– Wszystkie wydarzenia końcówki ubiegłego roku, związane z moją osobą, były emocjonujące. Z dnia na dzień musiałem podejmować decyzje życiowe i wówczas podjąłem takie a nie inne – mówi Mariusz Orzełowski.

– Doskonale sobie zdawałem sprawę, że urlop bezpłatny jest tylko okresem przejściowym, na czas stabilizacji tych rozstrzygnięć. Teraz nadszedł czas na spokojne przemyślane decyzje.

Mariusz Orzełowski jest niewątpliwie sprawnym, kreatywnym menedżerem. Pod jego rządami CKiS przeszło metamorfozę. Udało mu się stworzyć profesjonalna scenę teatralną i wprowadzić do repertuaru placówki wydarzenie gromadzące komplet publiczności. O Siedlcach stało się głośno w kraju, właśnie za sprawą teatru. Mało kto przypuszczał, że dyrektor sam zrezygnuje z pracy w instytucji, z którą był bardzo związany.

– Rezygnacja z urlopu bezpłatnego oznacza, że nie będę już ani dyrektorem, ani pracownikiem CKiS – potwierdza Mariusz Orzełowski. – Fascynuje mnie moja obecna praca i jej poświęcam teraz każdą minutę dnia. 

Komentarze (27)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.