Skleja się, skleja

Artykuł drugiej potrzeby

Dariusz Kuziak 2015-04-08 12:30:38 liczba odsłon: 2453

„To co nas podzieliło – to się już nie sklei” – napisał po katastrofie smoleńskiej Jarosław Marek Rymkiewicz. Mam nadzieję, że nie miał racji. Nie takie rzeczy się już nam sklejały. Moim zdaniem – sklei się. 
Nie za rok, oczywiście, ani nie za pięć lat. Ale, powiedzmy, za dwa, trzy pokolenia – czemu nie? Gdyby to, co raz podzieliło, miało się już nigdy nie sklejać, wciąż spieralibyśmy się o wojnę Grzymalitów z Nałęczami albo o rokosz Zebrzydowskiego; bez końca przeżywalibyśmy walkę konfederatów barskich z reformatorską familią Czartoryskich ( – A mówiłem, że trzeba ostrzej! – A mówiłem, że trzeba mądrzej!) albo dzielilibyśmy się jak w powstaniu styczniowym – na partię Białych i Czerwonych. 

 

Zostało Ci do przeczytania 70% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 14/2015:

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.