Te dzieci nie płakały*

Węgrów

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2015-04-13 00:36:43 liczba odsłon: 3645
Wolfgang Hergeth, Pożegnanie, Anioł Śmierci, 4 obraz w cyklu

Wolfgang Hergeth, Pożegnanie, Anioł Śmierci, 4 obraz w cyklu

Stwierdziłem, że deprawację można tylko przekazać, używając: twarogu, białka jaj, oleju lnianego, sykatywy oraz pigmentu...

... powiedział w 2012 r. w Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince, podczas wernisażu wystawy „Janusz Korczak w malarstwie Wolfganga Hergetha”, jej autor. Cykl 11 prac, nad którymi pracował 2 lata, przekazał tej placówce muzealnej jako darowiznę

Od 15 kwietnia będzie można je oglądać w Galerii MiGOK w Łochowie. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 18.00.

Wolfgang Hergeth urodził się 21 stycznia 1946 roku w Czechosłowacji. Malarstwa dekoratywnego i liturgicznego uczył się od swojego ojczyma i od Friedricha Schocha.

Historią Janusza Korczaka zainteresował się po przeczytaniu książki Moniki Pelz „Nie mnie chcę ratować”, którą podarowała mu córka Sonja.

Wystawa „Janusz Korczak w malarstwie Wolfganga Hergetha” będzie czynna do 7 maja od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 19.30. Wstęp bezpłatny.

W internecie prace Wolfganga Hergetha, poświęcone Januszowi Korczakowi, znajdziecie TUTAJ.

* Tak Wolfgang Hergeth zatytułował 10 obraz cyklu. (Ana)

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.