Proboszcz zostawił trumnę i żałobników

Siedlce

Bartosz Szumowski 2015-05-14 11:27:03 liczba odsłon: 23182
fot. freeimages.com

fot. freeimages.com

Podobno zatrzaśnięte drzwi w karawanie, które opóźniają odprawienie pogrzebu, to wcale nie tak rzadki przypadek. Ale duchowny, który z tego powodu... opuszcza cmentarz, jest już raczej wyjątkiem.

W ubiegłym tygodniu naszą redakcję odwiedziła siedlczanka, której zmarła mama. Choć kobieta mieszkała poza Siedlcami, czytelniczka postanowiła pochować ją tu, gdzie sama żyje. Gdy załatwiała formalności, związane z pogrzebem, poradzono jej, by msza żałobna odbyła się w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach. – Ja należę do parafii Ducha Św., ale tam „co łaska” wynosi 1100 zł. Dla mnie to ogromna kwota, bo jestem w trudnej sytuacji finansowej i chowałam mamę sama – tłumaczy.

PO PROSTU ODJECHAŁ
Proboszcz „Teresy”, o. Franciszek Bok, nie narzucił minimalnej kwoty za mszę. – Powiedział: „U nas to naprawdę co łaska” – przypomina sobie czytelniczka. Także podczas samego nabożeństwa, które odprawił w środę, 6 maja, zrobił na niej dobre wrażenie.
Kłopoty zaczęły się, kiedy kondukt żałobny dojechał przed cmentarz przy ul. Janowskiej.

Zostało Ci do przeczytania 79% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 19/2015:

Komentarze (111)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.