Zima pod stołem

Mińsk Mazowiecki

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2015-05-19 22:46:55 liczba odsłon: 2206

Dragomir, emigrant z Europy Wschodniej, w Paryżu pracuje jako szewc, na czarno. Mieszka pod stołem u tłumaczki Florence Michalon. Wkrótce Dragomira odwiedzi kuzyn, skrzypek Grisza. On również na pewien czas wprowadzi się pod stół. Pod koniec spektaklu Grisza będzie już na tyle sławny i bogaty, by zapewnić "Zimie pod stołem" szczęśliwe zakończenie.

- Chciałem po prostu napisać bajkę o emigracji, która zazwyczaj jest przedstawiana jako tragedia i piekło. Nie przeczę, że tak bywa, ale dlaczego nie pokazać jej inaczej? Bywa, że przyjeżdżamy do jakiegoś obcego kraju i nagle ze zdumieniem stwierdzamy, że wszystko nam w nim pasuje. Jest w tym coś z cudu, dlatego zachciało mi się bajki - powiedział o "Zimie pod stołem" Roland Topor.

Telewizyjną inscenizację "Zimy pod stołem", zrealizowaną dla Teatru Telewizji, będzie można obejrzeć 21 maja o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim przy ul. Warszawskiej 173. Zostanie ona zaprezentowana w ramach cyklu "Kierunek Francja". W rolach głównych zobaczymy: Zbigniewa Zamachowskiego (Dragomir), Bernadettę Machałę-Krzemińską (Florence Michalon) i Rafała Walentowicza (Grisza). Bilety na ten pokaz kosztują 5 zł. (Ana)

 

_________________

Roland Topor (1938-97) - światowej sławy francuski grafik, malarz, pisarz, dramaturg, reżyser teatralny i filmowy, aktor, scenarzysta i scenograf polskiego pochodzenia. Jego rodzice - Zlata i Abram Jechiel Topor (1903-1992) - rzeźbiarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - byli polskimi Żydami, którzy wyemigrowali do Paryża przed II wojną światową.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.