Cała sala zaśpiewa z Jerzym Połomskim

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2015-05-24 21:16:41 liczba odsłon: 2390

Aktorstwa uczył się m.in. u Ireny Kwiatkowskiej, interpretacji piosenek u Ludwika Sempolińskiego. Jerzy Połomski - śpiewający barytonem aktor i artysta estradowy - 30 maja o godz. 17.00 wystąpi w sali widowiskowej „Podlasie“ przy ul. Sienkiewicza 63 w Siedlcach. Świętujący w tym roku 50-lecie pracy na scenie piosenkarz zaprezentuje się w programie jubileuszowym "Wszystko dla Pań".

Jest absolwentem warszawskiej PWST (dziś Akademia Teatralna). Jako aktor zadebiutował w 1957 roku, w warszawskim teatrze Buffo. obchodzi jubileusz 50 lecia na scenie. Jako piosenkarz  wyśpiewał przeboje, które zna cała Polska, m.in.: „Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Nie zapomnisz nigdy”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Moja miła, moja cicha”, „Błękitna chusteczka”, „Wszystko dla Pań”, „Ta ostatnia niedziela”, „Czy ty wiesz moja mała”, „Woziwoda”, „Komu piosenkę?” i „Kodeks”. 

W 1957 r. po raz pierwszy brał udział w nagraniach radiowych. Rok później zajął II miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na najpopularniejszego polskiego piosenkarza. Wykonywane przez niego utwory wielokrotnie zdobywały tytuły piosenek miesiąca i roku w plebiscytach: radiowych, prasowych i telewizyjnych oraz nagrody i wyróżnienia w kraju i zagranicą. W 2006 r., razem z zespołem Big Cyc, Jerzy Połomski nagrał nową wersję piosenki „Bo z dziewczynami”, a rok później - po raz pierwszy od 20 lat - nową piosenkę „Czas nas zmienia”. 20 kwietnia 2009 r. otrzymał Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

Bilety na koncert Jerzego Połomskiego kosztują 50 zł. (Ana)

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.