Plac zabaw czy plac rozrywki?

Siedlce

2015-07-06 10:31:22 liczba odsłon: 8687

Chciałam poruszyć temat placu zabaw w Żelkowie Kolonii usytuowanego przy skrzyżowaniu ulic Siedleckiej i Akacjowej. Plac zabaw stanowi miejsce spotkań towarzyskich nastolatków jak i dużo starszych mieszkańców Żelkowa, którzy zaopatrując się w pobliskim sklepie, udają się na ławeczki celem konsumpcji procentowych napojów.

Miało być to miejsce dla najmłodszych mieszkańców. Niestety widok sączących trunki panów jak i przeklinającej młodzieży skutecznie odstrasza przychodzące mamy.

Słyszałam, że plac ma być zamykany na klucz, jednakże do dnia dzisiejszego jest dostępny dla wszystkich. Niestety nie wszyscy potrafią uszanować utworzone przez gminę miejsce. Niedopałki z papierosów, wysypane śmieci, porozrzucane i często nawet potłuczone butelki nie stanowią miłego dla oka widoku i są wręcz niebezpieczne dla bawiących się tam dzieci.

Pomimo akcji sprzątania, problem nie znika, gdyż plac zabaw codziennie wita szukających towarzystwa mieszkańców Żelkowa. Nie mam żalu do gminy, chciała dobrze, tworząc nam takie miejsce. Wójt nie postawi nam strażnika pilnującego porządku. Dał nam przecież to miejsce, żebyśmy z niego korzystali. Mam w sobie żal do rodziców, których nie interesuje, gdzie przebywają ich prawie dorosłe dzieci. Mam żal do dorosłych mężczyzn, którzy sami, będąc ojcami, nie szanują miejsca, gdzie powinny bezpiecznie się bawić dzieci.

Może jeśli opublikujecie artykuł o tym placu zabaw, to chociaż cześć osób pomyśli zanim znów tam pójdzie.

Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.