reklama

Prezydent Duda w Sokołowie

Sokołów Podlaski

Justyna Pycka 2015-09-18 18:26:58 liczba odsłon: 14520

Wybraliście sobie prezydenta, to jest! – tymi słowami prezydent Andrzej Duda na sokołowskim Szewskim Rynku przywitał się z sokołowianami. W powiecie sokołowskim głosowało na niego ponad 70 proc wyborców.

reklama

Nie dotarłem tutaj jako kandydat, nie było mnie w kampanii wyborczej, ale jestem teraz i bardzo się z tego cieszę. Moim zadaniem jest budowanie wspólnoty. To świetne miejsce do tego, żeby tego uczyć od państwa, w Sokołowie Podlaskim. Tu przez setki lat żyliście w mieszance kulturowej narodowościowej. Tu mieszkali Żydzi, Rusiny, Francuzi. Darzyli się szacunkiem - powiedział.

Nawiązał do historii relacji polsko-żydowskich na ziemi sokołowskiej.

Dowodem na istnienie współpracy i braterstwa jest to, że właśnie z Sokołowa i okolic pochodzi aż stu Sprawiedliwych Wśód Narodów Świata – dodał.

Samo wystąpienie trwało nie dłużej niż 10 minut. Prezydent przez kilkadziesiąt minut rozmawiał z mieszkańcami.

Komentarze (25)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.