Tajna skarga, wójt niewinny

Siedlce

Kamil Waszczuk 2015-10-08 21:00:12 liczba odsłon: 6977
– Ja niczemu nie zawiniłam – twierdzi Dorota Dmowska-Paczuska, wójt gminy Mokobody. Fot. J. Mazurek

– Ja niczemu nie zawiniłam – twierdzi Dorota Dmowska-Paczuska, wójt gminy Mokobody. Fot. J. Mazurek

W Mokobodach woda zalewa działki kilku mieszkańcom. Ratunkiem miał być rów odwadniający, którego wykopanie jeszcze w 2012 r. zarządził wójt gminy. Rowu jednak nie wykopano, za to do Rady Gminy wpłynęła skarga na bezczynność lokalnych władz. W Urzędzie Gminy w Mokobodach treści skargi nie chciano ujawnić.

Podobno ludzie skarżą się na wójta. Sprawdźcie to – poprosiła nas mieszkanka gminy Mokobody.
Nie piszcie o tym. Są ciekawsze tematy w naszej gminie – stwierdziła Dorota Dmowska-Paczuska.

Sprawdzamy. Jak się okazuje, radni rzeczywiście rozpatrywali skargę na wójt gminy Mokobody Dorotę Dmowską-Paczuską. Jednak, ku naszemu zdumieniu, urzędnicy nie chcieli nam udostępnić treści skargi, którą przecież oficjalnie rozpatrywano na sesji rady gminy.

Dobrze, dzisiaj albo jutro wyślemy – informowano nas w sekretariacie. W międzyczasie skontaktowaliśmy się z panią wójt, prosząc o komentarz. Szefowa samorządu stwierdziła, że jest to szukanie na siłę sensacji, choć sprawa dotyczy tylko sporu między dwoma sąsiadami. Dodała, że w gminie Mokobody są ciekawsze tematy, o których można by napisać.

Zostało Ci do przeczytania 75% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr :

Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.