Wygrana na inaugurację sezonu

2015-11-03 09:38:06 liczba odsłon: 2040

W swoim debiucie w III Lidze, APIS GV Mokobody pokonał UKS Spartę Grodzisk Mazowiecki 3:1.

Przed sezonem w drużynie dokonano minimalnych zmian w składzie. Do zespołu dołączył jedynie wychowanek KPS Siedlce Michał Szulawa, a trzon zespołu pozostał bez zmian. Zarząd naszego klubu wierzy, że w kontynuacji siła. Czas i wyniki zespołu zweryfikują czy przyjęta strategia okaże się słuszna.

Mecz w pierwszej szóstce rozpoczynają: Łukasz Jastrzębski na rozegraniu, na przyjęciu Michał Nasiłowski i Piotr Krawczyk, na ataku Piotr Ornoch, na środku Jarosław Dębski i Artur Kamiński i na Libero Kamil Zbucki.

Swój debiut w III Lidze APIS GV zaczyna nerwowo, mimo to do połowy seta gra jest wyrównana. W drugiej części tej odsłony za sprawą kilku błędów w ataku, siatkarze Sparty uzyskują przewagę. Trener naszej drużyny rotuje składem jednak nie udaje się doprowadzić do wyrównania i w efekcie pierwszy set pada łupem Sparty.

Drugiego seta rozpoczyna na środku Grzegorz Osiak zastępując Jarka Dębskiego, a Piotra Krawczyka zastąpił Dominik Pływacz, wychowanek i najmłodszy członek zespołu. APIS zaczyna z minuty na minutę grać coraz lepiej. Większa dokładność w rozegraniu, poprzedzona stabilnym przyjęciem ułatwia skrzydłowym i atakującym skuteczne zdobywanie punktów. Nasza drużyna zwiększa również skuteczność zagrywki i walczy w obronie. Przy stanie 10:10 na boisku pojawia się Piotr Łubianka, który zastępuje Dominika Pływacza i gra świetnie. APIS wygrywa seta na przewagi, ale co ważniejsze zdobywa wiarę w końcowy sukces.

Kolejne dwie partie to systematyczne powiększanie przewagi naszej drużyny. Na boisku mają okazję zaprezentować się wszyscy zawodnicy zespołu. Trudne piłki kończy Piotr Krawczyk, Michał Nasiłowski, kapitan zespołu, po pierwszych nerwowych chwilach powraca na swój dobry poziom. Duży spokój wprowadza stabilnym przyjęciem Kamil Zbucki. Trener rotuje składem a zespół ciągnie wynik. APIS GV wygrywa dwa ostatnie sety dość wyraźnie i zdobywa komplet punktów w swoim debiucie.

"To dopiero początek rozgrywek i cieszę się bardzo, że rozpoczynamy od wygranej. Chcieliśmy by każdy z naszych zawodników miał dzisiaj szansę zagrać i poczuć boisko. Przy okazji trener mógł zaobserwować jak zespół pracuje w różnych ustawieniach." - powiedział prezes klubu Artur Kamiński