Nepotyzm w rządzie? Aktualizacja: znamy stanowisko ministra.

Siedlce

Paweł Świerczewski oraz Luiza Karaban 2016-02-09 11:39:41 liczba odsłon: 7669
screen: http://www.fakt.pl/

screen: http://www.fakt.pl/

„Czy to może być przypadek? Mało znana kancelaria prawna „Piłat i Partnerzy” z Warszawy, w której pracuje Mateusz Tchórzewski, syn ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego (65 l.) dostała lukratywne zlecenie od ministerstwa infrastruktury. Szef resortu to Andrzej Adamczyk (57 l.), bliski polityczny kolega ojca mecenasa” - informuje „Fakt”.

Dziennik w dalszej części artykułu podaje, że wybór kancelarii nastąpił bez przeprowadzenia przetargu.

To trudne, ale i prestiżowe zlecenie, o które mogłyby zabijać się największe kancelarie.... Partnerzy Tchórzewskiego mają pomóc odkręcić sprzedaż jednej z najważniejszych kolejowych spółek, PKP Energetyka. Za niemal 2 mld zł sprzedano ją jednemu z funduszy inwestycyjnych, co politycy PiS uważają za zagrożenie dla całej naszej kolei – czytamy w Fakcie.

Na koniec tabloid wymienia inne przypadki zatrudniania synów Krzysztofa Tchórzewskiego w miejscach, gdzie „wpływy miał ich ojciec”. 

 

Aktualizacja, godz. 17. W odpowiedzi na prośbę o komentarz, kilka minut temu biuro prasowe Krzysztofa Tchórzewskiego wysłało nam pismo, które minister wystosował do redaktora naczelnego "Faktu". Zespół prasowy oświadczył, że informacje zawarte w artykule "Syn ministra dostał robotę w rządzie" są nieprawdziwe. Poniżej przedstawiamy treść pisma:

 

W 32 numerze Gazety Codziennej Fakt z 9 lutego 2016 roku ukazał się artykuł "Syn ministra dostał pracę w rządzie".

Artykuł, którego już sam tytuł rozmija się z prawdą (bo mój syn "roboty" w rządzie nie dostał), skonstruowany został tak, by wzbudzać sensację. I ja to rozumiem, bo taka jest linia Faktu. To jednak nie usprawiedliwia podawania nieprawdziwych informacji.

Dlatego - bez powoływania się na odpowiednie paragrafy Prawa Prasowego, proszę o opublikowanie mojego sprostowania:

1. Mój syn Mateusz Tchórzewski od 1 stycznia przebywa za granicą i od tego czasu nie wykonuje żadnych obowiązków w kancelarii Piłat i Partnerzy. Nie może się więc zajmować sprawą zleconą tej kancelarii przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

2. Podkreślam, że mój syn Mateusz Tchórzewski nie jest ani współwłaścicielem, ani partnerem w Kancelarii Piłat i Partnerzy. W związku ze studiami doktoranckimi i uzyskaniem tytułu doktora prawa został w niej zatrudniony.

Wyrażam nadzieję, że w przyszłości, pisząc o mnie, dziennikarze Faktu będą się ze mną kontaktować. Przed, a nie po fakcie. Zawsze chętnie udzielę wszelkich informacji. Pozdrawiam serdecznie Czytelników i Zespół Redakcyjny, z poważaniem Krzysztof Tchórzewski

 

W ubiegłym roku redakcja „TS”  przeprowadzała akcję "Mówimy: Sprawdzam!", w ramach której internauci naszego portalu mogli zadać pytanie posłom wybranym w siedleckim okręgu wyborczym, w tym także Krzysztofowi Tchórzewskiemu. Jedno z pytań dotyczyło zatrudniania synów posła w spółkach miasta Siedlce. W filmiku znajdziecie odpowiedź polityka PiS. 

Komentarze (35)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.