Ostrzelali ciężarówkę ze Stoku Lackiego

Artykuł drugiej potrzeby

Luiza Karaban 2016-02-11 16:17:43 liczba odsłon: 13094

Wieczór, 9 lutego, dokładnie godzina 22.36. Waldemar Jaszczur, prezes przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Stok-Pol ze Stoku Lackiego, zapamięta tę chwilę do końca życia. - Dokładnie wtedy dostałem SMS od mojego kierowcy, który jechał z transportem do Rosji: "Strzelają do mnie" - mówi Waldemar Jaszczur.

Kiedy udało mu się nawiązać z pracownikiem połączenie telefoniczne, usłyszał, że ten, w okolicach Dagestanu został zatrzymany przez grupę uzbrojonych ludzi.

- Zdążyłem się dowiedzieć, że kierowca został zatrzymany i zaatakowany, słyszałem krzyk, po czym połączenie zostało przerwane. Kiedy próbowałem dodzwonić się po raz kolejny, usłyszałem tylko: "abonent niedustepien".

Na szczęście kierowcy szczęśliwie udało się dostać do najbliższego posterunku milicji drogowej. Obecnie wspierają go pracownicy zaprzyjaźnionej ze Stok-Polem firmy.

Nic nie stało się również 32 krowom, które przewoził z Niemiec do Azerbejdżanu. Pociski zniszczyły karoserię samochodu i lusterko. Jedna z kul trafiła w fotel pasażera.

Prezes firmy transportowej przypuszcza, że atak miał motyw rabunkowy albo chodziło zastraszenie kierowcy samochodu na polskich numerach rejestracyjnych.

Komentarze (17)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.