A może własna marka?

Siedlce

Justyna Janusz 2016-09-09 09:21:41 liczba odsłon: 4107
Olga Jarosławska, Agnieszka Gurba i Bożena Czaplejewicz fot. Janusz Mazurek

Olga Jarosławska, Agnieszka Gurba i Bożena Czaplejewicz fot. Janusz Mazurek

Rzucają pracę w korporacjach i siadają przy maszynach. Cała Polska szyje. Siedlce też.

– Kiedyś nasze mamy szyły, bo niczego nie mogły kupić w sklepie, dzisiaj my szyjemy, bo chcemy nosić coś innego niż to, co jest w sieciówkach – mówi Olga Jarosławska z Siedlec, która od kilku miesięcy... uczy się szyć.

Dotąd przy maszynie nie siadała, teraz z nowej pasji chce zrobić zawód. Podobnie myślą inne młode kobiety. Szycie staje się modne, a po maszyny, pojawiające się co jakiś czas w promocyjnych cenach w supermarketach, ustawiają się kolejki.

Na brak klientek nie narzeka również Agnieszka Gurba, która od niespełna roku prowadzi w Siedlcach kursy szycia dla początkujących i zaawansowanych. Wcześniej projektowała dla tak znanych modowych marek jak Bizuu (Agnieszka Szulim miała suknię ślubną tej marki) czy Bohoboco.

– Pracowałam przy dużych pokazach mody, widziałam ten wielki świat z bliska, ale w końcu postanowiłam wrócić do Siedlec – śmieje się Agnieszka. – Do prowadzenia kursów namówiła mnie koleżanka, która stwierdziła, że mam niesamowitą cierpliwość.

SIEDLCE SZYJĄ

A w Siedlcach jest dużo chętnych do nauki szycia. 

Zostało Ci do przeczytania 75% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 36/2016:

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.