Siła nawyków?

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 2016-09-14 09:34:19 liczba odsłon: 2946
fot. ZJ

fot. ZJ

Las położony w pobliżu wsi Bale w gminie Mokobody jest często odwiedzany przez grzybiarzy. Każdemu serce pęka, gdy widzi, co się w lesie dzieje. Tylko po krótkim spacerze natknąłem się na cztery dzikie wysypiska śmieci.

I widać było wyraźnie, że to nie „zaszłości” sprzed ustawy o gospodarowaniu odpadami. Wszystkie pryzmy śmieci, głównie plastikowych butelek, kartonów i opakowań po produktach spożywczych, musiały zostać wywiezione do lasu w ostatnim czasie.

- Czy wie pani, dlaczego ludzie dalej wywożą śmieci do lasu, skoro w ramach jednej opłaty mogą je przekazywać na wysypisko? - zapytałem wójt gminy Mokobody, Dorotę Dmowską-Paczuską.

- Ja też tego zupełnie nie rozumiem – odpowiedziała. – Przecież tu nie chodzi o pieniądze. Czyżby to siła dawnych nawyków?

Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.