Śni jak maluje, maluje jak śni

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2016-11-29 09:14:53 liczba odsłon: 17110

jeden z obrazów Ani

Ania Krzemińska, 23-letnia siedlczanka, zaprezentuje swoje prace 30 listopada o godz. 18.30 w restauracji „Kochanówka Tarczyński” w Siedlcach.

Pierwsza wystawa młodej malarki nosi tytuł „Śnię, jak maluję - maluję, jak śnię”.
Ania od 5 lat uczestniczy w spotkaniach malarskich w pracowni Izy Staręgi.
Przygodę z plastyką rozpoczęła jeszcze w Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej „Lech” w Siedlcach.
Chociaż zmieniają się miejsca tych spotkań (obecną pracownię malarską, w budynku Collegium Mazovia, Iza Staręga otworzyła
dzięki uprzejmości i życzliwości tej uczelni), Ania wytrwale uczy się tajników malarstwa.
- Moim pierwszym obrazem była martwa natura z dzbankiem. Obecnie maluję obrazy akrylowe o tematyce: martwa natura,
postaci, krajobrazy. Robię również szkice martwej natury w ołówku i węglem. W konkursie „Siedlce, Podlasie i Anioły”, organizowanym przez Caritas Diecezji Siedleckiej, w 2014 r. zostałam wyróżniona, a w 2015 dostałam nagrodę specjalną księdza dyrektora Caritas. Pewnego dnia pani Iza powiedziała, że mogę już zorganizować swoją pierwszą wystawę. Bardzo mnie to ucieszyło – wspomina Ania.
- Zapraszam Państwa na tę piękną i szczerą wystawę. Jesteśmy z Anią do siebie podobne. Obie kochamy malować, stać przed płaszczyzną, na której tworzymy swój świat. Malarstwo Ani jest indywidualne, charakteryzują je bardzo ciekawe kompozycje
i niezwykła wrażliwość na barwę. Aniu, twoje obrazy są piękne – powiedziała o pracach swojej uczennicy Iza Staręga.
(Ana)

Autorem zdjęć, zrobionych podczas wernisażu wystawy, jest Jarosław Kurzawa.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.