Szlifowanie diamentu

Mińsk Mazowiecki

Bożena Nowotniak 2016-12-18 05:09:47 liczba odsłon: 4490
Paweł Lorens i jego nauczycielki: Anna Zabrodzka-Skrzycka, Magdalena Idycka, Elżbieta Wieczorek i Kalina Kurczewska-Zagańczyk fot. Bono

Paweł Lorens i jego nauczycielki: Anna Zabrodzka-Skrzycka, Magdalena Idycka, Elżbieta Wieczorek i Kalina Kurczewska-Zagańczyk fot. Bono

Cichy, wycofany, bacznie obserwujący otoczenie. Lekki uśmiech na twarzy. Zamiast wymyślnych ciuchów, które miałyby świadczyć o osobowości, zwykła szara dżinsowa koszula. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam Pawła, ucznia mińskiego Liceum Plastycznego, zdziwiłam się. Jakoś nie kojarzył mi się z wizerunkiem młodego, ale już cenionego artysty. Gdybym miała zgadywać, kim jest, powiedziałabym, że studentem politechniki.

– Paweł wyraża siebie przez sztukę. Nie musi niczego udowadniać strojem czy przybieraniem jakichś póz - podkreśla Magdalena Idycka, jedna z nauczycielek przedmiotów artystycznych w Liceum Plastycznym im. E. M. Andriollego.

– Mamy uczniów, którzy chcą ubiorem podkreślić swoją wyjątkowość, ale ile czasu dziennie takie stylizacje im zajmują? – zastanawia się Kalina Kurczewska- -Zagańczyk, która uczy rysunku i malarstwa.

NIEPEWNY ZAWÓD 

Zostało Ci do przeczytania 90% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 50/2016:

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.