zdjęcia Roberta Wolańskiego
" >

Mój tata i Mimi tańczą w balecie zdjęcia Roberta Wolańskiego

Mazowsze

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2016-12-25 22:12:53 liczba odsłon: 15816

Album "Mój tata tańczy w balecie" i lalka

Ma 42 cm. Została ręcznie wykonana z płótna, tiulu i lycry przez modystkę z pracowni Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Annę Kurowską. Lalka Mimi razem z Melą - bohaterką książki "Mój tata tańczy w balecie" wyrusza w niezwykłą podróż po miejscu pracy taty dziewczynki.

Co można zobaczyć za kulisami największej sceny w Europie? Przekonajcie się sami i zabierzcie swoją Mimi do teatru.

Ponad 100-stronicowy album "Mój tata tańczy w balecie" ze zdjęciami autorstwa Roberta Wolańskiego ukazuje magię teatru. Został wydany przez Teatr Wielki – Operę Narodową. Na fotografiach możemy podziwiać Amelię i Maksima Woitiul. Autorką tekstu jest Iwona Witkowska.

Maksim Woitiul (1978) to pierwszy solista zespołu baletowego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Ukończył Państwową Szkołę Baletową w Mińsku. W 1996 r. został pierwszym solistą w Teatrze Wielkim w Mińsku. Dwa lata później został przyjęty do zespołu solistów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. W 2000 r. został pierwszym solistą. W latach 2001–2002 występował w The National Ballet of Canada. 

W 2011 r. odebrał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a w tym roku został wyróżniony Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" za wybitne osiągnięcia baletowe na scenie Teatru Wielkiego.

•2011: Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w Warszawie
•2015: Teatralna Nagroda Muzyczna im. Jana Kiepury dla najlepszego tancerza w Polsce
 

•2016: Teatralna Nagroda Muzyczna im. Jana Kiepury dla najlepszego tancerza w Polsce
•2016: Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w Warszawie

Zdjęcia Roberta Wolańskiego udostępniła nam Monika Caputa, reprezentująca Teatr Wielki - Operę Narodowaą w Warszawie.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.