(zdjęcia z wernisażu) " >

Iza w Warszawie (zdjęcia z wernisażu)

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-01-19 21:26:29 liczba odsłon: 69289

Iza Staręga (od lewej) z córką Iną, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

Ok. 50 obrazów Izy Staręgi będzie można od jutra oglądać w galerii Xanadu w Warszawie. Wystawa zatytułowana “Równolegle”, złożona z portretów z serii “Kobiety w chustach, mężczyźni w hełmach” oraz mniej znanego cyklu abstrakcyjnych prac malarki, jest jedną z trzech, które uświetnią otwarcie tej galerii.

To pierwsza od wielu lat tak duża wystawa prac tej artystki. Kobiety w chustach i mężczyzn w hełmach maluje od jakichś 5-6 lat. Prace abstrakcyjne, które na potrzeby tej wystawy zatytułowała "Monady", właściwie "od zawsze".

- W twarzach wiem, co chcę osiągnąć. Wiem, jak dany obraz ma na mnie spojrzeć. Malowanie ich jest pracą do celu. Prace abstrakcyjne są formą otwartą. Takim moim spełnianiem marzeń - mówi o swoich pracach Iza Staręga.

Wystawa w stolicy, mimo iż niepierwsza indywidualna Izy w tym mieście - jest dla żyjącej z daleka od tzw. bywania, trochę dzikiej artystki nie lada wyzwaniem.

- Odważnie zdaję się na krytykę obiektywną, o ile w ogóle taka istnieje. Nawet jeśli krytycy stołeczni uznają, że to, co robię, jest beznadziejne, to i tak nie odbiorą mi tego, że jest to moje. Maluję szczerze, nie manipuluję przy moich obrazach - wyznaje malarka.

Wernisaż rozpocznie się 20 stycznia o godz. 18.00. Komu nie uda się jutro obejrzeć tych prac, ma czas do 3 lutego. Galeria Xanadu, mieszcząca się przy ul. Hożej 51 w Warszawie, jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-19.00 i w soboty w godz. 11.00-16.00.

Oprócz prac Izy w galerii Xanadu będzie można podziwiać "Meteoropatki" Uli Niemirskiej i "Gry tajemnic" Agaty Rościechy. Wydarzenie to odbywa się pod patronatem Artinfo.pl i Werandy.

Iza Staręga - warszawianka z urodzenia, siedlczanka z wyboru - jest absolwentką Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Siedlce. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej najbardziej znane cykle malarskie, to: "Malowane z Iną", "Infantylia", "Ślady", "Przypisy", "Kamienie", "Twarze", "Anioły", "Kobiety w chustach, mężczyźni w hełmach".

 

Komentarze (16)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.