Mirosław Buczek 2017-01-27 18:35:16 liczba odsłon: 2663

Warta wzięła całą pulę

ALURON   WARTA     -   KPS  SIEDLCE

3 : 1

(32 : 34, 25 : 19, 26 : 24, 25 : 13)

Zakończył się mecz  I ligi siatkówki meżczyzn: Virtu Aluron Warta Zawiercie - KPS Siedlce. Mimo dobrego początku i prowadzenia w trzecim secie, siedlczanie wracają bez ligowych punktów.

Pierwszy set był niezwykle emocjonujący. Na finiszu żadnej z drużyn długo nie udawało się uzyskać dwupunktowej przewagi. Przy wyniku 32 : 32 skutecznym atakiem popisał się Polański, a za chwilę goście zablokowali Żuka, wygrywając seta 34 : 32.

Drugi set był wyrównany tylko do wyniku 10 : 10. Później zdecydowanie dominowali gospodarze. Przy rezultacie 23 : 16 trzy kolejne punkty zdobyli przyjezdni, ale ostatnie dwie akcje skutecznie zakończyli gracze Warty: Sobolewski po bloku i Żuk z przechodzącej.

W trzeciej odsłonie KPS prowadził; 22 : 18. Przy wyniku 23 : 21 Łukasik fatalnie zaserwował, a Januszewski niepotrzebnie próbował podbić autową piłkę. Gospodarze wyrównali, a po chwili postawili kropkę nad i po zbiciu Żuka z przechodzącej i autowym ataku Błasiaka.

W czwartym secie pod siatką niepodzielnie rządzili gospodarze. Siatkarze KPS grali w tej części rywalizacji bez wiary w możliwość odniesienia sukcesu.