Emilia to nasze srebro i złoto

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-02-19 03:16:04 liczba odsłon: 24409

Emilia Sikorska, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

W miniony piątek Sala Biała Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach zamieniła się w wybieg dla modelek.

Emilia Sikorska - siedlczanka, założycielka Studia mody i fotografii Emfaso, projektant mody i biżuterii, plastyk, grafik, fotograf, stypendystka prezydenta miasta Siedlce zaprezentowała w niej swoją najnowszą kolekcję. Nazwała ją "Architektura mody".

- Jest mi bardzo miło tworzyć w Siedlcach moje prace. Jestem bardzo związana z tym miastem. Bardzo je lubię, mimo że niektórzy na nie narzekają. Zawsze będę darzyła Siedlce dużym sentymentem - powiedziała Emilia Sikorska.

Pierwszy pokaz mody, zaprojektowanej przez Emilię, odbył się 10 lat temu, w sali widowiskowej „Podlasie”. W 2010 r. była wystawa fotografii "Kobiety Siedlec". Siedlczanka pokazała na niej wydrukowane na tkaninach fotografie wybranych przez siebie kobiet. Ostatnia prezentacja dokonań Emilii Sikorskiej miała miejsce w 2014 r., na placu im. gen. Sikorskiego.
- Pamiętam, jak podczas dni integracji, organizowanych na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, niepełnosprawne kobiety zainspirowały Emilię na tyle, że stworzyła dla nich wspaniałe stroje. Pokazała w ten sposób, że kobieta jest w każdej z nich, bez względu na to, jak się poruszają – powiedziała prowadząca spotkanie w Sali Białej Beata Gulati, pracownik naukowy UPH.

Pani Beata wspólnie z mężem Sunilem są właścicielami Restauracji Indyjskiej Bollywood Hollywood, w której odbyło się After Party po pokazie. Muzykę na to spotkanie wybrała i grała DJ Wika.

- Emilla to wyjątkowa, utalentowana i bardzo wrażliwa osoba. To nasze srebro i nasze złoto - skomplementowała uzdolnioną siedlczankę Beata Gulati.
Jak się okazało, pokaz w Białej Sali była marzeniem Emilii.
- Ta sala bardzo mi się podoba po remoncie. Są tu piękne krzesła, na których Państwo siedzicie. Nawiązuję do nich w mojej kolekcji - przyznała. - Przeplatanie się matowych odcieni szarości, beżu w połączeniu z błyskiem srebra i złota stanowi jej esencję. Beton, piasek, kamień i szkło plus połyskujące elementy metalowe oraz zestawienie betonu ze szkłem zainspirowały mnie do połączenia różnych tkanin. Proszę zwrócić uwagę na ich kolorystykę i faktury - dodała.
Do kolekcji, stworzonej przez Emilię, nawiązywały również pistacjowe ciasteczka, przygotowane przez restaurację Bollywood-Hollywood, które były ozdobione prawdziwym srebrem.

Pokaz uświetnił występ wokalistki Ireny Kosińskiej, której akompaniował na fortepianie Krzysztof Chromiński. (Ana)

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.