Malarska wędrówka po przestrzeni zamiejskiej

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-04-26 01:15:56 liczba odsłon: 3604
Akwarela Michała Godlewskiego

Akwarela Michała Godlewskiego

Akwarele, prace na płótnie i batiki Michała Godlewskiego od 26 kwietnia będzie można oglądać w Galerii Teatralnej CKiS. Wernisaż wystawy, zatytułowanej „Przestrzeń zamiejska”, rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny.

To pierwsza indywidualna wystawa malarstwa Michała Godlewskiego w Siedlcach. Dziesięć lat temu, w Muzeum Regionalnym, można było oglądać fotografie, które zrobił podczas podróży po Indiach.


- Na pracach w Galerii Teatralnej pokażę nie tylko przestrzeń zamiejską polską, ale również zagraniczną. Pochodzę ze wsi i przyroda (nie tylko pola, ale również pejzaże poza terenem zabudowanym, a zwłaszcza miejskim) jest mi bliska. Zacząłem malować dzięki Antoniemu Wróblewskiemu. Jestem wdzięczny Bogu, że spotkałem tego człowieka. To on jest całym spiritus movens mojego malarstwa – powiedział nam M. Godlewski.


- Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa, którzy zechcą się ze mną wybrać na spacer po bezkresnych polach i zamiejskich pejzażach, na wernisaż mojej wystawy - dodał.


*   *   *


Michał Godlewski urodził się w 1960 r. w Świniarach. Mieszka i tworzy w Sokołowie Podlaskim, gdzie ma pracownię jubilersko-złotniczą. W ramach Sokołowsko-Podlaskiego Klubu Karate Kyokushin prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych. Jest absolwentem Liceum Zawodowego w Siedlcach o profilu mechanik obróbki skrawaniem oraz pedagogiki z plastyką na Akademii Podlaskiej (obecnie UPH) w Siedlcach. W tej chwili jest doktorantem w Instytucie Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa na tej uczelni. Dyplom z malarstwa obronił na krakowskiej ASP, aneks zrobił z tkaniny artystycznej.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Uczestniczył w plenerach malarskich w Polsce i za granicą, m.in. na: Litwie, Ukrainie i Słowacji. (Ana)

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.