reklama

Trzy dyrektorki z łosickiej „Jedynki” zrezygnowały

Łosice

Milena Celińska 2017-06-03 15:29:07 liczba odsłon: 2731
Gimnazjum nr 1 w Łosicach Google Street View

Gimnazjum nr 1 w Łosicach Google Street View

Małgorzata Węgrzyniak, Małgorzata Bodecka i Bożena Chromiec od września nie będą dyrektorkami w Zespole Szkół nr 1 w Łosicach. Panie złożyły rezygnacje. Oficjalny powód to kłopoty zdrowotne.

reklama

Małgorzata Węgrzyniak powiadomiła Zarząd Powiatu o swojej rezygnacji w kwietniu. Pełniące funkcje wicedyrektorów Małgorzata Bodecka i Bożena Chromiec za chwilę zrobiły to samo.

- Byłam kilkakrotnie w szkole i pytałam, co się dzieje. Próbowałam namówić panie, by nie składały rezygnacji – mówi Bożena Niedzielak, wicestarosta powiatu łosickiego.

Małgorzata Węgrzyniak jest dyrektorem od 2011 r. W ubiegłym skończyła się jej kadencja, ale starostwo nie ogłosiło konkursu, bo uznało, że dobrze zarządza szkołą. Zarząd Powiatu wystąpił do Mazowieckiego Kuratorium Oświaty z wnioskiem o zgodę na przedłużenie jej pracy dyrektora. Kuratorium nie wyraziło na to zgody, bo we wniosku były braki formalne. Braki uzupełniono i Małgorzata Węgrzyniak pozostała na stanowisku. Ale wkrótce doszło do zgrzytu pomiędzy starostą Czesławem Gizińskim a Małgorzatą Węgrzyniak. Czesław Giziński przepraszał oficjalnie dyrektorkę, że informując radnych o niewyrażeniu zgody na powierzenie jej funkcji, nie powiedział, że przyczyną są braki formalne we wniosku starostwa do kuratorium.

- Gdy teraz rozmawiałam z panią dyrektor, powiedziała mi, że właśnie rok temu w sierpniu informowała starostę, że dyrektorem będzie tylko przez rok. Moja współpraca z dyrekcją ZS nr 1 była bardzo dobra. Nie udało mi się namówić pań, by zmieniły zdanie. Trudno mi na kolanach błagać, by zostały. Z niewolnika nie ma pracownika - mówi Bożena Niedzielak.

26 maja Zarząd Powiatu oficjalnie i ostatecznie przyjął rezygnacje wszystkich trzech nauczycielek. Jako powód rezygnacji wszystkie podały kłopoty zdrowotne. Czy to jest rzeczywisty powód?

- Co w kuluarach na temat rezygnacji i ich powodów się mówi, nie wiem. Teraz ogłaszamy konkurs na stanowisko dyrektora, by sprawa rozwiązała się do końca czerwca - powiedziała wicestarosta.

Komentarze (9)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.