Nie wybrałem tych prac tylko ze względu na ich urok

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-10-21 16:02:15 liczba odsłon: 15884

Paweł Żak i Andrzej Sołtysiuk, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

- Te prace są większego częścią cyklu, który zacząłem realizować w 2008 roku. Jak się okazało niespodziewanie dla mnie samego, długo się on rozwijał. Do tej pory powstało ponad 70 prac, do których się przyznaję. Powstało ich oczywiście dużo więcej, ale nie wszystkie przeszły próbę czasu...

 ... - powiedział na wernisażu wystawy "I inne martwe natury" autor prac, fotograf Paweł Żak.

- Całość złożyła się na album, który niedawno udało mi się wydać z galerią Laika w Warszawie, która mnie reprezentuje - dodał.

- Te prace z założenia są otwarte na interpretację. Bo one są o czymś poza tym, że mam nadzieję, iż sprawiają przyjemność estetyczną. Zawieram w nich treści symboliczne. Nie wybrałem ich tylko ze względu na ich urok. Większość prezentowanych tutaj prac nie ma tytułu, ale nie wszystkie. Można więc na te dyskretne podpisy zerknąć - zachęcił Paweł Żak."I inne martwe natury" Pawła Żaka można oglądać w Galerii Fotografii Fokus w Siedlcach do 10 listopada, od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-17.00. Wstęp bezpłatny. (Ana)

 

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.