Obrońcy zwierząt w akcji...

Siedlce, Węgrów

Aga Król 2017-10-29 18:13:23 liczba odsłon: 42965

fot. Aga Król

...Nie zabijaj... "moje życie to nie trofeum" .

Podczas Hubertusa w Węgrówie grupa obronców zwierząt demonstrowała przeciwko polowaniom dla przyjemności. Zawsze na nich można liczyć.

„Św. Hubert przestał polować. A wy?" To hasło protestu obrońców zwierząt, którzy blokowali sobotnie polowania w ramach IX. Hubertusa Węgrowskiego. W polowaniu wzięli udział między innymi Minister Środowiska Jan Szyszko oraz kapelan Lasów Państwowych Tomasz Duszkiewicz. 400 myśliwych kontra 50 aktywistów z całej Polski. Efekt? Niewielka ilość zabitych zwierząt, widoczna na mizernym pokocie oraz liczne przykre incydenty.

 „Zostałem kilkakrotnie uderzony i szarpany. Mojemu koledze grożono, że zawiśnie na wnyku. Myśliwi uszkodzili nam kamerę, a z kół kilku naszych samochodów zostało spuszczone powietrze. Tak myśliwi reagowali na nasz pokojowy protest." - relacjonuje Adam, uczestnik blokady. Okoliczności wydarzeń bada policja.

Na dzisiejszej uroczystości również sama miałam nieprzyjemny incydent - dwóch panów myśliwych spychało mnie ze schodów kościoła, po czym zaczęli mnie szarpać, plecami i rękami zasłaniali mi stojących przed wejściem do kościoła pana ministra i innych oficjalnych gości uniemożliwiając mi wykonywanie mojej pracy. (może pomylili mnie z dzikiem?)

Komentarze (30)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.