Janusz i przyjaciele

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-11-03 13:04:56 liczba odsłon: 5117
Janusz Mazurek na koncercie jubileuszowym z okazji 25-lecia „Chodowiaków” (fot. z archiwum rodzinnego)

Janusz Mazurek na koncercie jubileuszowym z okazji 25-lecia „Chodowiaków” (fot. z archiwum rodzinnego)

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej im. Alicji Siwkiewicz „Chodowiacy” świętuje w tym roku 45-lecie. Nie wszyscy wiedzą, że wieloletni fotoreporter „Tygodnika Siedleckiego”, Janusz Mazurek, zaczął śpiewać i tańczyć w „Chodowiakach” niespełna rok po utworzeniu zespołu.

- Pojechałem z nimi do Zakopanego jako fotograf. Gdy pani Alicja Siwkiewicz usłyszała, jak podśpiewuję sobie razem z jej podopiecznymi, powiedziała: „Musisz z nami występować!” - opowiada Janusz Mazurek. - Byłem największym bigamistą scenicznym. Kilkadziesiąt razy chodziłem w zaloty i brałem ślub z „Chodowianką”. Na scenie grałem zalotników. Byłem również „złym duchem”, który miał odstresowywać aktorów i publiczność. Kiedyś, podczas występów na scenie plenerowej, ustawionej na parkingu przy ul. Marchlewskiego (dzisiejszej Sokołowskiej) na Osiedlu Tysiąclecia w Siedlcach, tak mocno tupnąłem nogą, że zawaliła się pode mną scena. Publiczność zareagowała salwami śmiechu.

ZBYSZEK I „JACKI”

Podporą pani Alicji przy tworzeniu zespołu był pochodzący z Wiśniewa Zbigniew Myrcha – muzyk i tancerz, który występował w „Mazowszu” i odwiedził z tym zespołem niemal wszystkie kontynenty. Jego kontakty z dyrektorką „Mazowsza”, Mirą Zimińską-Sygietyńską oraz doświadczenie sceniczne zaowocowały nowymi opracowaniami utworów, śpiewanych przez „Chodowiaków”.

 

Zostało Ci do przeczytania 80% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 44/2017:

Komentarze (26)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.