Cioteczny wnuczek o ciotce

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-11-23 09:08:58 liczba odsłon: 2972
plakat

plakat

Rafał Podraza - dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, spotka się z czytelnikami 23 listopada w Mińsku Mazowieckim.

O godz. 19.00 opowie w MDK o książce Magdaleny Samozwaniec „Trzymajmy się! Życiowe rady dla starych i młodych”.

Czemu akurat on opracował tę publikację? Ponieważ jest ciotecznym wnukiem Magdaleny Samozwaniec.
Pan Rafał zastrzega jednak, że... nie jest jej cieniem. Ani nie chce pozostawać w jej cieniu. Dlatego pisze teksty
piosenek (m.in. dla Kasi Wilk i Bogdana Trojanka), publikuje tomiki poezji: „Życie przez palce mi ucieka”, „Moja
Intymność”, „Przemijanie”. Jest też pomysłodawcą i współorganizatorem Festiwalu Piosenki im. Anny Jantar.
A ponieważ od rodziny nie da się zbyt daleko i na zbyt długo uciec, wydał też tomik „Z Jasnorzewską* w tle.
Wiersze o miłości” oraz książkę „Magdalena, córka Kossaka. Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec”.
Przygotował również do druku niepublikowane wcześniej teksty pani Magdaleny „Z pamiętnika niemłodej
już mężatki” i „Moja siostra poetka”.

*Maria Pawlikowska-Jasnorzewska była rodzoną siostrą Magdaleny Samozwaniec. (Ana)
 

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.