Łukowskie medale z Bratysławy

Łuków, Bratysława

Piotr Giczela 2018-02-28 17:41:03 liczba odsłon: 2524
Jedna z walk Macieja Mościckiego (w czarnym stroju). Zawodnik ten zdobył brąz w kat. powyżej 69 kg, w formule light contact. Fot. Arch. KSW-Łuków

Kolejne medale, tym razem z zawodów w Bratysławie, przywieźli do Łukowa kickbokserzy trenowani przez Zenona Pawlikowskiego i należący do sekcji kickboksingu Klubu Sportów Walki w Łukowie. W turnieju „Slovak Open 2018”, o randze Pucharu Europy, łukowscy kickbokserzy wywalczyli 7 medali.

W zawodach o Puchar Europy w kickboksingu, zorganizowanych w Bratysławie, wystartowało 945 zawodników z 90 klubów reprezentujących 11 państw. Wśród startujących byli reprezentanci KSW Łuków, który działa w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region” przy łukowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Wyjazd zawodniczek i zawodników na słowackie zawody był możliwy m.in. dzięki pomocy burmistrza Łukowa.

Reprezentacja KSW-Łuków, która wzięła udział w zawodach w Bratysławie. Fot. Arch. KSW-Łuków

Trener Z. Pawlikowski powiedział, że najwięcej zwycięstw odniosło dwoje jego podopiecznych - Marta Pawlikowska i Bartosz Prusinowski. B. Prusinowski, który walczył w kat. do 47 kg, zdobył srebrny medal w formule light contact oraz brązowy w formule pointfighing.

M. Pawlikowska wywalczyła brązowy medal w kategorii do 46 kg w formule light contact. Z brązem wróciła też większość jej klubowych koleżanek i jeden kolega, tj.: Amelia Wasilewska (do 32 kg), Natalia Zarzycka (do 42 kg), Martyna Czerepińska (do 65 kg) i Maciej Mościcki (powyżej 69 kg). Wszyscy walczyli w formule light contact.