Anioły zagrają dla Ali

Łuków

Piotr Giczela 2018-04-20 20:13:57 liczba odsłon: 2983
Ala Skrzymowska. To dla niej odbędzie się turniej piłkarski w Łukowie, któremu patronuje burmistrz miasta. Fot. Arch. organizatorów

Ala Skrzymowska. To dla niej odbędzie się turniej piłkarski w Łukowie, któremu patronuje burmistrz miasta. Fot. Arch. organizatorów

Jutro, już o godz. 9 rano na boisku piłkarskim przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie rozpocznie się charytatywny turniej futbolowy na rzecz niepełnosprawnej Alicji Skrzymowskiej.

Turniej odbędzie się pod hasłem „Rozwiń Skrzydła - Przyjaciele dla Alicji”. Do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn z Łukowa. Na murawie przy ul. Cieszkowizna 13 wystąpią: „Anioły Alicji”, „Policja Łuków”, „Strażacy Łuków”, „Samorządowcy”, „Gmina Łuków”, „Przedsiębiorcy”, „Rondo” a także „Łukowiacy Łuków”. Mecze zaplanowano na całe przedpołudnie i wczesne popołudnie.

Będą też imprezy towarzyszące, jak chociażby pokazy w wykonaniu Templariuszy Ziemi Międzyrzeckiej z Miedzyrzeca Podlaskiego. Będzie okazja do poznania sztuki władania średniowieczna bronią, ale również zostaną zaprezentowane warunki życia w tamtych czasach. Członkowie wspomnianego bractwa rycerskiego zapraszają na warsztaty tkackie, do samodzielnego wybicia w metalu medalionu, a nawet do przymierzenia średniowiecznej odzieży.

W czasie imprezy zaplanowano ponadto licytację różnych gadżetów sportowych. Są to m.in. koszulki z autografami Łukasza Fabiańskiego, zawodników Legii Warszawa, a nawet koszulka z FC Barcelona. Na licytacje trafiła również kurtka z kolekcji Kamila Stocha. Więcej szczegółów na temat gadżetów można znaleźć na stronie internetowej łukowskiej Telewizji „Master”, która jest jednym z głównych organizatorów charytatywnego turnieju. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie pomaga jej w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego cennego przedsięwzięcia. Imprezie patronuje burmistrz i Rada Miasta Łukowa.

Ala Skrzymowska ma 6 lat. Cierpi na Zespół Retta. To uwarunkowane genetycznie neurologiczne zaburzenie rozwojowe polegające m.in. na upośledzeniu funkcjonowania narządu ruchu jak i możliwości komunikacji z otoczeniem. Na dolegliwość tę zapadają dziewczynki. Intensywna rehabilitacja może doprowadzić do tego, że osoby dotknięte Zespołem Retta mogą w przyszłości samodzielnie funkcjonować.

Dochody uzyskane w czasie charytatywnego turnieju i towarzyszących mu imprez, zostaną przeznaczone na sfinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla Ali Skrzymowskiej. W czasie imprezy będą rozprowadzane materiały informujące o akcji Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Retta „Mogę-Potrafię-Chcę”, dzieki której są gromadzone fundusze na urządzenia do komunikowania się chorych dziewczynek z otoczeniem.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.