Wspomnienie o profesorze

Garwolin

0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 2711

Andrzej Gałązka z Garwolina, który w 1999 r. był operowany w szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie przez zespół Z. Religi, tak dziś wspominał profesora...

- Po operacji profesor przyszedł do mnie i zapytał, jak się czuję. Byłem obolały, ale jednocześnie wdzięczny, że żyję - powiedział pan Andrzej. (za wp.pl)

Prof. Zbigniew Religa urodził się 16 grudnia 1938 r. w Miedniewicach. Był wybitnym kardiochirurgiem, senatorem RP III i V
kadencji (1993-1997 i 2001-2005). W latach 2005-2007 pełnił funkcję ministra zdrowia w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Od 2007 do 2009 był posłem VI kadencji i Marszałkiem Seniorem.

Zbigniew Religa był także członkiem Międzynarodowej Kapituły
Orderu Uśmiechu oraz kawalerem i członkiem Kapituły Orderu Orła Białego.

Zmarł 8 marca w swoim domu w Warszawie, na nowotwór płuc, który - jak sam mówił - był skutkiem wieloletniego palenia papierosów. Kilka tygodni przed śmiercią, w wywiadzie udzielonym "Przeglądowi", mówił, iż chciałby być pochowany na cmentarzu w Siedlcach, w grobie bliskich jego żony, Anny Wajszczuk-Religi. Tysiące Polaków pożegnały go dzisiaj na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej w Warszawie. Został pochowany w tzw. Alei Profesorskiej. (Ana)
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.