W. A. Michalak w PROwizorium 
Wernisaż unijnej stypendystki

Łuków

Piotr Giczela 2018-05-04 22:09:59 liczba odsłon: 2253
Prace Weroniki Anny Michalak z Łukowa. Z afisza organizatorów wystawy.

Prace Weroniki Anny Michalak z Łukowa. Z afisza organizatorów wystawy.

W sobotni wieczór Łukowski Ośrodek Kultury proponuje odwiedzenie Galerii PROwizorium. Tam na godz. 18 zaplanowano wernisaż wystawy prac artystycznych pochodzącej z Łukowa uczennicy mińskiego Liceum Plastycznego, Weroniki Anny Michalak.

Młoda plastyczka ma 18 lat, ale dość pokaźny zasób prac, które tworzy już od klas gimnazjalnych. Rzeźbi, maluje, rysuje...

Wszystkie swe prace traktuję na razie jak ćwiczenia, z myślą, że następne będą lepsze. Chciałabym zaprosić zainteresowanych sztuką do obejrzenia części mojego dorobku artystycznego, który zdecydowałam się zaprezentować – mówi W. Michalak.

Weronika uczy się w III klasie Liceum Plastycznego im. M. E. Andriollego w Mińsku Mazowieckim. Jak sama stwierdza, szkoła ta dała jej możliwości rozwoju umiejętności artystycznych, ale przede wszystkim uwrażliwiła ją na sztukę. W liceum młoda łukowianka uzyskuje bardzo dobre wyniki. M.in. dzięki temu udało się jej otrzymać stypendium unijne w ramach projektu „Mazowsze - stypendia dla szkół zawodowych”.

Szkoła docenia moje osiągnięcia. W tym roku miałam okazję reprezentować mińskie liceum na XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Makroregionalnym w dziedzinie rzeźby – dodaje W. Michalak.

Wystawa, która zostanie wieczorem otwarta, będzie czynna do 26 maja.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.