Siedlce zatańczyły z Majką!

Siedlce

Tomasz Markiewicz 2018-05-12 10:50:00 liczba odsłon: 3293
Majka Jeżowska w CKiS (fot. Aga Król)

Majka Jeżowska w CKiS (fot. Aga Król)

Z MAJKĄ JEŻOWSKĄ rozmawia TOMASZ MARKIEWICZ

Majka Jeżowska to niekwestionowana królowa piosenek dla dzieci. Niedawno wydała płytę pt. „Bajkowo”. Znalazły się na niej największe musicalowe szlagiery z filmów Walta Disneya. Przed dwoma tygodniami w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki powstał teledysk do jednej z tych piosenek, zatytu- łowanej „Tej historii bieg” (z filmu „Piękna i Bestia”). Majce Jeżowskiej towarzyszyli Andrzej Piaseczny oraz mali tancerzy zespołu Caro Dance.

- „Cudowny dzień w Siedlcach na planie teledysku”, „Iwona Orzełowska - jesteś wielka!” - relacjonowała Pani na Facebooku. Czytałem…

- O tak, emocje były duże. Dzisiaj firmy płytowe nie przeznaczają du- żych budżetów na realizację teledysków, więc musieliśmy zrobić fajny obrazek, mając do dyspozycji dużo mniejsze fundusze. Początkowo planowaliśmy nagranie z dziećmi z warszawskiej szkoły baletowej...

- Słyszałem, że był już nawet zamówiony teatr.

- Tak. I nagle się okazało, że szkoły baletowe wcale nie są takie chętne. I że wcale to nie jest takie proste. Trzeba np. uzyskać zgodę rodziców itp. Został tydzień do zdjęć, a my nie mieliśmy głównych bohaterów. I co dalej? Zadzwoniłam do zaprzyjaźnionej tancerki Ani Głogowskiej. Mówię: Anu, ratuj! Czy twoje dzieci tańczą klasycznie? Albo wiesz, kto mógłby pomóc? A ona odpowiada: Poczekaj, zadzwonię do Iwonki Orzełowskiej z Caro Dance, z Siedlec. To jedyne nazwisko, które przychodzi mi do głowy. Tam dzieci są bardzo dobrze przygotowane pod względem baletowym. A w dodatku mają kostiumy...

 

Zostało Ci do przeczytania 70% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 19/2018:

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.