Obejrzą mecz w pałacu prezydenckim

Łosice

Milena Celińska 2018-06-15 08:48:19 liczba odsłon: 2225
Uczniowie OSW wraz z trenerem Sławomirem Karbowiakiem

W Katowicach podczas Letnich Ogólnopolskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych uczniowie z łosickiego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego odnieśli wielkie życiowe sukcesy! - Nagrodą są nie tylko medale. Nasi lekkoatleci w najbliższy wtorek będą oglądać mecz Polska – Senegal z prezydentem Andrzejem Dudą w pałacu prezydenckim. Na mecz zaprosiła nas Agata Kornhauser-Duda, która jest honorowym patronem Igrzysk Olimpiad Specjalnych –mówi Sławomir Karbowiak, trener młodzieży z OSW w Łosicach.

Podczas Igrzysk w Katowicach z OSW w Łosicach wystartowało sześcioro uczniów. Świetnie wypadła Angelika Michalska, która wygrała biegi na 800 i 1500 m w najsilniejszych grupach startowych. Zdobyła też złoty medal w sztafecie 4 x 100 m. Bardzo dobrze spisali się także pozostali lekkoatleci. Alicja Sidun wygrała bieg na 200 m, trzecia była na 100 m, zaś w sztafecie 4 x 100 m zdobyła złoty medal. Mateusz Brzeźnicki wygrał bieg na 200 m, a na 100 m zajął drugie miejsce. Dwa srebrne medale wywalczył w biegach na 400 i 800 m Michał Michalczuk. Z brązowymi medalami wróciła Sara Bahl, zdobyła je na dystansach: 400 i 800 m. Natomiast złoty medal otrzymała za sztafetę 4 x 100 m. Zawodnicy: Michał  i Mateusz wraz z kolegami z Ignacowa wygrali sztafetę 4 x 100 m.

W Igrzyskach , w turnieju tenisa stołowego,  wzięła też udział uczennica OSW - Monika Chwedoruk.