Co z centrum handlowym w Białkach?

Siedlce, Białki

Zbigniew Juśkiewicz 2018-08-18 12:21:45 liczba odsłon: 18440
wizualizacja

wizualizacja "Karuzeli" (fot. retailnet)

Przy rondzie w Białkach (gm. Siedlce) ma powstać wielkie centrum handlowe „Karuzela”. Część obiektów miała zostać oddana do użytku jeszcze w tym roku, ale wiadomo już, że jest to nierealne.

Na przyszłym placu budowy nic się jeszcze nie dzieje. Ciągle jest to tylko nieużytek. Czyżby inwestor wycofał się ze swoich ambitnych zamiarów?

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski zapewnia, że pilotuje inwestycję, bo może przynieść samorządowi pokaźne wpływy do budżetu. Twierdzi, że inwestorzy nie wycofali się z budowy kompleksu.

- Wiem, że cały czas trwają prace projektowe – informuje Henryk Brodowski. – W tej chwili inwestorowi brakuje jeszcze zgody na wykonanie zjazdu z drogi powiatowej na działkę, na której ma być prowadzona budowa.

A co z wcześniejszymi deklaracjami, dotyczącymi terminu realizacji „Karuzeli”?

- Obiekt miał ruszyć jeszcze w tym roku, ale ja mówiłem, że będzie dobrze, jeśli uda się to w roku 2019. Znam realia, dotyczące wydawania różnego rodzaju zgód i pozwoleń. A przy tak dużej inwestycji to się przedłuża.

Sytuacja jeszcze bardziej skomplikowała się po utworzeniu nowej instytucji Wody Polskie.

- Do nich inwestor musiał złożyć raport i uzyskać zgodę na odwodnienie blisko 20 hektarów terenu, na którym ma powstać kompleks – mówi wójt. – To wszystko przedłuża rozpoczęcie budowy, ale jestem przekonany, że do niej dojdzie. (Z.J.)

Komentarze (13)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.