Do końca świata i jeden dzień dłużej

Łuków

Piotr Giczela 2018-08-22 10:43:29 liczba odsłon: 3689
Piotr Wróbel, wolontariusz nie do pobicia. Na rzecz Amelki z Borków Paduchów zebrał w Korczewie 1600 zł. fot. PGL

Piotr Wróbel, wolontariusz nie do pobicia. Na rzecz Amelki z Borków Paduchów zebrał w Korczewie 1600 zł. fot. PGL

Z PIOTREM WRÓBLEM, najsłynniejszym łukowskim wolontariuszem, rozmawia Piotr Giczela.

Jest Pan rozpoznawany nie tylko w Łukowie, ale i w regionie siedleckim.

- Wiele lat temu zaraził mnie ideą wolontariatu nieżyjący już dyrektor łukowskiego OSiR Zbigniew Biaduń. Zacząłem od akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Początkowo było to działanie Radia Lublin, do którego na terenie miasta dołączył OSiR. Z biegiem lat ta zbiórka darów przerodziła się w akcję ogólnopolską, a ja zostałem zaproszony przez pana Zbyszka także do Sztabu WOŚP i mogłem uczestniczyć w zbiórce datków na WOŚP Jurka Owsiaka. To była dla mnie prawdziwa szkoła wolontariatu. Wyjeżdżałem nawet z grupą najlepszych wolontariuszy do studia TV na podsumowanie finałów WOŚP. A potem potoczyło się z górki. W akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” wolontariuszem byłem przez 6 lat, w „Szlachetnej paczce” 3 lata, a od 7 lat zbieram pieniądze na renowację zabytkowych nagrobków z łukowskiego cmentarza. Mój rekord to jednak 25 lat wolontariatu dla WOŚP.

25 lat?! To w jakim wieku rozpoczął Pan tę przygodę?

Zostało Ci do przeczytania 79% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 34/2018:

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.