„Moja dekada” Wojciecha Żagana

Węgrów

Stanisław Jastrzębski 2018-09-06 21:59:22 liczba odsłon: 3917
plakat

plakat

W poniedziałek 10 września o godz. 17.30 w Domu Gdańskim w Węgrowie odbędzie się promocja książki „Moja dekada”, której autorem jest prof. Wojciech Żagan.

Autor urodził się w 1952 roku w Węgrowie. W książce odpisuje jedno dziesięciolecie ze swojego życia – lata pomiędzy 1960, a 1970 rokiem. Znajdziemy więc tam opisy dawnego Węgrowa, oraz ludzi, których w dzieciństwie i wczesnej młodości spotykał autor.

Wydawcą „Mojej dekady” jest Miejska Biblioteka Publiczna w Węgrowie. Ona też organizuje poniedziałkowe spotkanie z Wojciechem Żaganem.

***

Wojciech Żagan jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej o unikalnej specjalizacji technika światła. Po studiach pracował na Politechnice jako pracownik naukowy i nauczyciel akademicki oraz dziekan Wydziału Elektrycznego (funkcję tę sprawował przez trzy kadencje). Od 2009 r. związany jest z Wydziałem Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie prowadzi wykłady z oświetlenia elektrycznego.

Wojciech Żagan ma duże doświadczenie w zakresie projektowania iluminacji obiektów. Jest m.in. autorem aranżacji świetlnych Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, Pałacu Staszica, czy Teatru Narodowego. W Węgrowie stworzył iluminację Bazyliki Mniejszej, Klasztoru, Domu Gdańskiego oraz zabytkowej części budynku LO.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.