Krasnoludki wkręciły się w Zakręconą Akcję

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2018-10-10 19:30:10 liczba odsłon: 3734
Tak zbierają nakrętki Krasnoludki, fot. Ana

Tak zbierają nakrętki Krasnoludki, fot. Ana

Dwa kolejne worki nakrętek przekazało nam dziś Niepubliczne Przedszkole 11 Krasnoludków w Siedlcach dla dzieci z Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Kolorowe nakrętki zbierają zarówno rodzice, jak i dziadkowie przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola 11 Krasnoludków. Dzieci też się wkręciły w Zakręconą Akcję. Wrzucają do worka z nakrętkami zakrętki z butelek po wodzie, którą wypiły w przedszkolu w ciągu dnia. I mają efekty!

Zbierać nakrętki Niepubliczne Przedszkole 11 Krasnoludków zaczęło w ubiegłym tygodniu. Z zapałem właściwym krasnoludkom. :-) W tydzień i 3 dni - niczym w baśni - 11 Krasnoludków napełniło nakrętkami 3 żółte worki z PUK-u. Gdy przesypaliśmy te nakrętki do worków jutowych, jakie dostaliśmy z hospicjum, okazało się, że ledwo zmieściły się w dwóch takich workach...

Dzięki Niepublicznemu Przedszkolu 11 Krasnoludków w Siedlcach mamy już dla lubelskiego hospicjum 4 worki pełne nakrętek.  Dostaliśmy 12 takich worków, zatem 1/3 pierwszej tury zbierania za nami. :-) To całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę, że "Tygodnik Siedlecki" przystąpił do Zakręconej Akcji miesiąc temu i że mamy obiecane 4 kartony nakrętek od jednej z pań spoza Siedlec. 

 

Mówi się, że najtrudniejszy jest pierwszy krok. Po sobie wiem (zaczęłam zbierać nakrętki miesiąc temu), że grunt to wyrobić w sobie nawyk odkręcania nakrętek z pustych: butelek, tubek, kartonów, słoików czy pudełek, zanim wyrzucę te opakowania do śmieci. Odkładanie nakrętek do pudełka czy worka sprawia satysfakcję, bo plastikowych nakrętek jest wokół nas tak dużo, że temu, kto je zbiera, przybywa ich w szybkim tempie. Od osób, które od dłuższego czasu zbierają nakrętki, wiem, że robią to nawet wtedy, gdy skończy się akcja, na którą przekazywali nakrętki. Bo akcja się kończy, a nawyk... pozostaje. :-)

Dziękuję raz jeszcze wszystkim, którzy dali się wkręcić w Zakręconą Akcję i zbierają nakrętki razem z nami. Być nakręconym na pomaganie i dbanie o środowisko to dopiero coś! (Ana, a_abramowicz@siedlecki.pl )

Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.