Las pełny śmieci, dlaczego?

Siedlce

Jarosław O. 2018-10-12 07:47:29 liczba odsłon: 2407
Człowiek i przyroda... Fot. Schaloko, pixabay.com

Człowiek i przyroda... Fot. Schaloko, pixabay.com

Mieszkam na skraju lasu i szlag mnie trafia, gdy na spacerze napotykam wyrzucone śmieci, opony itd. Ale trudno będzie sobie poradzić z tym niecnym procederem, jeśli miasto nie pomoże mieszkańcom w tym zakresie.

A chodzi mi dokładnie o taką sytuację - jako przedsiębiorca z Siedlec „odziedziczyłem” zestaw 20 szt. zużytych opon. Zadzwoniłem wiec do PUK z pytaniem, czy mogę je oddać do utylizacji. Odpowiedziano mi - NIE.

To może mogę zlecić ich odpłatny odbiór? Odpowiedź - NIE. Czyli co mam zrobić? Mam je wywieźć do lasu?

Miła pani powiedziała, że jej to nie interesuje. Mogę sobie poszukać w Internecie firmy, która zajmuje się zbiórką opon. No więc będę szukał. Do lasu na pewno nie wywiozę, ale ile osób odpuści sobie szukanie takiej firmy i poprzestanie na telefonie do PUK?

Teraz następny smaczek. W drodze poszukiwań odbiorców odpadów, a dokładnie wełny mineralnej (po wymianie na strychu na nową) trafiłem na ZUO. I co się okazuje? Żeby ZUO przyjęło, odpłatnie oczywiście, tę wełnę na składowisko, należy wykonać na własny koszt jej badania laboratoryjne (!) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 2015 r. Dz. U. 2105 poz. 1277 . zał. nr 3 - tak poinformowała mnie bardzo miła pani z ZUO. Inaczej nie przyjmą!

To wszystko jest chore! Jeszcze kilka takich smaczków i przestanę się dziwić tym hałdom śmieci w lasach... Masakra.

Komentarze (9)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.