Wielkie sprzątanie w Kom-Gazie

Łosice

Milena Celińska 2018-10-26 11:00:24 liczba odsłon: 11745

fot. MC

Tuż za urzędem miasta w Łosicach, na placu należącym do spółki Kom-Gaz, leżały worki z odpadami... Sprawie przyjrzano się dopiero wtedy, gdy tematem zainteresowała się dziennikarka „Tygodnika Siedleckiego”.

Kom-Gaz od kilku lat zbiera odpady z Łosic i okolic. Do stycznia spółka miała umowę ze Związkiem Komunalnym Nieskażone Środowisko, a śmieci wywożono na składowisko odpadów pod Łosicami. Tam je przeładowywano, a następnie wożono do RIPOK w Woli Suchożebrskiej. Gdy umowa się skończyła, śmieci zaczęły się pojawiać na placu przy ul. 11 Listopada, należącym do Kom-Gazu.

Kiedy 26 września weszłam na plac przed godz. 14, worki z odpadami leżały w różnych miejscach. Na skraju placu złożono brązowe worki z odpadami ulegającymi biodegradacji i z odpadami zielonymi. Unoszący się tam zapach nie należał do przyjemnych. W pobliżu były zniszczone fotele i kanapy, czyli śmieci wielkogabarytowe. Pod ścianą jednego z budynków piętrzyły się worki zielone, czyli ze szkłem. Pomiędzy garażami aż po dach ułożono worki żółte, z plastikiem. Jak widać, zachowano nawet zasady segregacji... Po lewej stronie od wejścia zebrano czarne worki z odpadami komunalnymi.

- Co pani tu robi? Proszę nie fotografować i natychmiast opuścić teren – krzyczeli do mnie mężczyźni, siedzący na ławce w pobliżu garaży. 

Zostało Ci do przeczytania 81% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 43/2018:

Komentarze (23)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.